Argentinos opozicija kaltina prezidentą pažeidus konstituciją per D. Maradonos laidotuves


Argentina. Atsisveikinimo su legendiniu futbolininku Diegu Maradona ceremonija. EPA – ELTA nuotr.

Argentinos opozicijos atstovai teigia, jog šalies prezidentas Albertas Fernándezas pažeidė konstituciją, kadangi koronaviruso pandemijos metu surengė plataus masto atsisveikinimo su legendiniu futbolininku Diegu Maradona ceremoniją, nepaisydamas epidemiologinių reikalavimų.
 
Tai penktadienį pranešė laikraštis „La Nación“.
 
Ieškinį federaliniam teismui padavė liberalios koalicijos „Susivieniję respublikonai“ (Republicanos Unidos) nariai Yamilis Santoras ir Antonio Fratamicas. Jie apkaltino A. Fernándezą sudarius situaciją, kuri provokavo socialinio atstumo taisyklių pažeidimus.
 
„Valstybės vadovas pažeidė vieną svarbiausių mūsų konstitucijos principų – lygybės principą, – cituoja leidinys ieškinio ištrauką. – Akivaizdu, kad taikomi dvejopi standartai laidotuvių organizavimo klausimu. Viskas priklauso nuo to, ar velionis įžymus, ar ne. Jei ne, taikomos standartinės Covid-19 profilaktikos taisyklės, jei įžymus, netaikomos, ir tai leidžia milijonams žmonių susirinkti Plaza de Mayo (centrinėje Buenos Airių aikštėje), aplinkinėse gatvėse ir Vyriausybės rūmuose“.
Argentinos futbolo legenda Diego Maradona. EPA – ELTA nuotr.
 
Ketvirtadienį prezidento rūmuose Buenos Airėse įvyko atsisveikinimo su trečiadienį mirusiu D. Maradona ceremonija. Iš pradžių ji vyko ramiai, bet vėliau miesto centre prasidėjo policijos ir D. Maradonos gerbėjų susirėmimai. Padėtis pasidarė nevaldoma, todėl buvo nuspręsta į rūmus nebeleisti žmonių. Dėl kilusių riaušių D. Maradonos artimieji paprašė anksčiau užbaigti atsisveikinimo ceremoniją ir išvežti jo palaikus į kapines.
 
Diegas Maradona ketvirtadienį buvo palaidotas privačiose Bela Vistos kapinėse, kurios yra už 35 kilometrų nuo Buenos Airių. Laidotuvės vyko siaurame rate. Tose pačiose kapinėse ilsisi futbolo žvaigždės tėvai – Diegas Maradona ir Dalma Franco.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.29; 08:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *