Ateities studentas 2030-aisiais metais – žinomų žmonių akimis


Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentų atstovybė (SA) 2015 m. spalio 6 – 8 d. organizavo didžiausią LEU studentų šventę STUDI‘15, kurios tema – „Ateities studentas 2030“.

Spalio 6-ąją studentai buvo pakviesti į diskusiją su žymiais Lietuvos žmonėmis, kurie pasidalijo savo sėkmės istorijomis, mintimis apie studijų metus ir kaip jie įsivaizduoja ateities studentą 2030-aisiais metais.

Radijo ir televizijos laidų vedėjas, aktorius Mindaugas Stasiulis, LEU baigęs lietuvių filologiją, drąsiai ir atvirai bendravo su studentais, dalijosi įspūdžiais iš universiteto gyvenimo, studijų metų, papasakojo savo karjeros istoriją. „Nebuvau stropiausias studentas, bet veiklos imdavausi dažnai, buvau Studentų atstovybės narys“,– sakė diskusijos dalyvis.

M. Stasiulis teigė, kad vienas iš įdomiausių įvykių gyvenant bendrabutyje buvo tuomet, kai jis su dar keliais studentais sugalvojo persirengti LEU dainų ir šokių kolektyvo „Šviesa“ koncertiniais drabužiais. Pastarieji buvo laikomi I bendrabutyje, todėl teko išlaužti duris. Žinoma, vaikinai mėgdavo krėsti išdaigas ir bendrabutyje gyvenančioms merginoms. Pavyzdžiui, sukeisdavo merginų kambarių duris.

Ateities studentas, Mindaugo nuomone, neturėtų per daug keistis: jis gyvens bendrabutyje, lankys paskaitas, krės išdaigas ir drąsiai sieks savo svajonių.

Diskusijoje dalyvavo ir DJ Swixgrupės „Tie geresni“ narys Ignas Vaičekauskas, kuris teigė esąs artimas studentams, nes šiuo metu dėsto universitete ir yra labai patenkintas savo darbu. Jo nuomone, ateities studentas neturėtų būti kitoks, tik galbūt pasikeis jo mąstymas. „Svarbiausia, kad studentai nebijotų išbandyti įvairių veiklų ir darytų tai, ką mėgsta“, – sakė I. Vaičekauskas.

Trečioji diskusijos dalyvė – dainininkė, laidų vedėja, siuvėja, drabužių tinklo „Nunu“ įkūrėja Simona Nainė. Mergina labai nuoširdžiai ir atvirai dalijosi savo mintimis ne tik apie studijas LEU, kuriame baigė lietuvių filologiją, bet ir apie savo sėkmės istoriją. Žodžio kišenėje neieškanti Simona atsakė į studentų klausimus, papasakojo apie savo muzikinį kelią ir naują veiklą – siuvimą.

„Ateities studentas turėtų būti su dalele beprotybės, nuoširdumo ir paprastumo. Pats ateities studijų procesas bus daugiau mobilizuotas, paskaitas pakeis darbas kompiuteriu, bus dar daugiau savarankiškų studijų“, – apie ateities studentą kalbėjo Simona, kuri pridūrė, kad jai nepatinka elektroninės knygos.

Pasak S. Nainės, negalima sakyti, kad kažkas yra neįmanoma ar per sunku, nes visada reikia tikėti ir norėti. Simona, kuri baigė lietuvių filologiją, dainuoja merginų muzikos grupėje ir siuva drabužius kitiems žmonėms, yra toks pavyzdys. „Kiekviena diena priklauso nuo paties žmogaus. Reikia atsikelti, pasipuošti ir, svarbiausia, šypsotis“, – kalbėjo LEU Lituanistikos fakulteto absolventė.

Vėlyvą vakarą studentai rinkosi į Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto kiemelį, kuriame žiūrovai galėjo išvysti cheminių triukų ir pasimėgauti fakyro pasirodymais. Chemijos absolventai prikaustė dėmesį parodydami įvairių cheminių subtilybių, o LEU teatro pedagogikos II kurso studentas Kazimieras pademonstravo įspūdingų triukų su ugnimi.

Džiugu, kad į renginį pavyko pritraukti LEU absolventų, noriai prisiminusių studijų metu įgytą įvairiapusišką patirtį. Taigi STUDI‘15 tuo tikrai nesibaigia. Planuojami ne tik susitikimai, diskusijos ir orientacinės varžybos, bet ir svarbiausias pirmakursių renginys – fuksų krikštynos.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti https://www.facebook.com/events/1644297419180307/.

2015.10.09; 02:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *