Aurelijus Veryga: koronaviruso plitimas Lietuvoje stabilizavosi


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus teigia, kad jau dabar yra ženklų, rodančių, jog koronaviruso plitimas Lietuvoje stabilizavosi.
 
„Tai yra geri ir viltingi skaičiai. Yra ir daugiau ženklų, rodančių, kad Lietuva stabilizavosi sėkmingai.  Mes viską vertiname labai atsargiai ir bet kada ta situacija gali pakrypti į blogąją pusę.
 
Viskas priklausys nuo mūsų sąmoningumo, kaip mes elgsimės. Bet mes tikrai vertiname, kad Lietuva piką jau yra pasiekusi, nes didesnio plitimo jau nebėra ilgesnį laiką“, – teigė A. Veryga.
 
Pasak jo, nors ir yra skelbiami nauji atvejai, pats užsikrėtusiųjų augimas yra nuoseklus, be didesnių šuolių.
 
„Nors ir yra vis nustatoma naujų atvejų, atsiranda vienas kitas ligos plitimo židinys, kurie yra lokalizuojami, kaip ir Nemenčinės atveju. Bet jeigu vertintume bendrąją statistiką, tai augimas yra nuoseklus, stabilus, nebėra didesnių šuolių ir taip, tikrai galima vertinti, kad Lietuva savo piką yra pasiekusi“, – teigė ministras.
 
Kaip skelbia SAM, penktadienį  šalyje yra užfiksuoti 1149 užsikrėtusieji koronaviruso infekcija. Iki šiol iš viso ištirtas 53 101 ėminys dėl įtariamo koronaviruso.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *