Aurelijus Veryga: nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos scenarijui


Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad nė viena šalis nėra pasiruošusi Italijos atvejui. Pasak jo, šiuo metu Lietuva turi daryti viską, kad toks scenarijus neįvyktų.
 
„Plitimo sprogimas būna labai greitas, ir labai greitai suserga didelė grupė žmonių, tuomet nebepatempia sveikatos sektorius. Aš dažnai gaunu klausimą, ar Lietuva pasiruošusi koronaviruso iššūkiam, ar sveikatos sistema yra pasiruošusi? Nė viena sistema nėra pasiruošusi Italijos scenarijui. Tokios šalies iš viso nėra pasaulyje, neegzistuoja toks sveikatos modelis niekur. Norint būti pasiruošus Italijos scenarijui, reikia turėti kelias tuščias ligonines, kurios nieko dabar neveiktų, bet būtų su visu pilnu personalu ir įranga, reikalinga pacientams ventiliuoti, ir kad tos kelios ligoninės nieko nedarytų“, – „Žinių radijui“ sakė A. Veryga.
 
Pasak jo, karantinas gali valdyti užsikrėtusiųjų skaičių.
 
„Italija ir kitos šalys, kur staigiai išsprogsta labai daug atvejų, jos negalėjo būti pasiruošusios, nė viena šalis tam nėra pasiruošusi. Tam reikalingas karantinas, kad valdytų tempą ir kad žmonės neužsikrėstų. O jei ir užsikrės, kad tas atvejų skaičius augtų lėtai, kad sistema spėtų suteikti jiems pagalbą“, – teigė jis.
 
Šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 34 COVID-19 atvejai. Vienas iš jų klasterinis koronaviruso atvejis – asmuo užsikrėtė nuo savo šeimos nario, kuris grįžo iš užsienio infekuotas koronavirusu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.19; 11:07
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *