Azerbaidžanas pareikalavo visiškai išvesti armėnų pajėgas iš Karabacho


Azerbaidžano vėliava

Baku, rugsėjo 19 d. (AFP-ELTA). Antradienį Azerbaidžanas, pradėjęs antiteroristines operacijas Karabacho teritorijoje, pareikalavo visiškai išvesti armėnų pajėgas iš regiono ir pabrėžė, jog tai – sąlyga taikai.
 
„Vienintelis būdas pasiekti taiką ir stabilumą regione yra besąlygiškas ir visiškas Armėnijos ginkluotųjų pajėgų išvedimas iš Azerbaidžano Karabacho regiono ir vadinamojo (armėnų separatistinio) režimo panaikinimas“, – sakoma Baku gynybos ministerijos pranešime.
 
Azerbaidžanas taip pat paskelbė atidaręs humanitarinius kelius, kad Karabacho gyventojai, kurie nėra kovotojai, galėtų pabėgti nuo karo veiksmų. „Siekiant užtikrinti gyventojų evakavimą iš rizikos zonos, Lačino kelyje ir kitomis kryptimis sukurti humanitariniai koridoriai bei priėmimo punktai“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime.
 
Armėnija antradienį paneigė, kad Karabache yra jos kariuomenė. „Armėnijos gynybos ministerija ne kartą sakė ir pareiškia dar kartą, kad Armėnijos Respublika neturi kariuomenės Karabache“, – teigė ministerija.
Karabachas – tai Azerbaidžanas. Slaptai.lt fotografija
 
Tuo metu Rusija paragino Azerbaidžaną ir Armėniją „nutraukti kraujo liejimą“ ir tęsti taikos derybas. Rusija pareiškė palaikanti ryšius su Azerbaidžanu dėl jo „antiteroristinių operacijų“ armėnų gyvenamame Karabacho regione ir paragino visas šalis laikytis paliaubų susitarimų.
 
„Žinome, ką reikia daryti, kad padėtis būtų išrišta (…) įgyvendinti viską, dėl ko susitarėme, neprovokuoti (…) stengtis numalšinti padėtį ir dirbti ieškant sprendimo“, – pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova. Ji sakė, kad „visi žingsniai siekiant taikaus sprendimo yra išdėstyti (Maskvos tarpininkautose) sutartyse, pasirašytose 2020–2022 metais“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2023.09.19; 13:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *