B. Džonsonas mano, kad Rusija gali daryti poveikį rinkimams Didžiojoje Britanijoje


Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas (Boris Johnson) mano, kad Rusija gali daryti poveikį pirmalaikių rinkimų į Jungtinės Karalystės parlamentą rezultatams.

Tokią nuomonę URM vadovas išsakė interviu, kurį šeštadienį paskelbė laikraštis „The Daily Telegraph“.

„Manau, jog tai – reali galimybė“, – pareiškė jis, atsakydamas į atitinkamą klausimą. Ministras priminė Rusijos kišimąsi į JAV ir Prancūzijos prezidentų rinkimus. „Visiškai akivaizdu, kad būtent jis (Vladimiras Putinas) tai darė Jungtinėse Valstijose, visiškai akivaizdu, kad jis tai darė Prancūzijoje“, – pabrėžė B. Džonsonas.

Pasak jo, Rusijos prezidentas suinteresuotas susilpninti Didžiąją Britaniją. „Be abejo, V. Putinas apsidžiaugs, jeigu Jungtinė Karalystė susilpnės, jeigu jos užsienio politika nebebus tokia aktyvi, jeigu mes atsiribosime nuo JAV“, – pareiškė B. Džonsonas, paklaustas, ar galima tikėtis, kad V. Putinas norės padėti Didžiosios Britanijos opozicijos lyderiui Džeremiui Korbinui (Jeremy Corbyn) iškovoti daugiau vietų Bendruomenių Rūmuose.

Valdančiajai Konservatorių partijai vadovaujanti ministrė pirmininkė Teresa Mei (Theresa May) paskyrė pirmalaikius parlamento rinkimus birželio 8 d. Viešosios nuomonės tyrimai rodo, kad leiboristas Dž. Korbinas beveik neturi šansų nugalėti. Šią savaitę sociologijos tarnyba ICM užfiksavo didžiausią per pastaruosius 34 metus Konservatorių partijos atotrūkį nuo Leiboristų partijos: už torius ketina balsuoti 49 procentai rinkėjų, o už leiboristus – 27 procentai.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.14; 04:30

print