Baigiamas statyti Laukinių gyvūnų globos centras: duris atvers metų pabaigoje


Lokys. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Antradienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas lankėsi Kaune statomame specializuotame Laukinių gyvūnų globos centre (LGGC).
 
Planuojama, kad centras, steigiamas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pradės veikti šių metų pabaigoje, skelbiama Aplinkos ministerijos (AM) pranešime žiniasklaidai.
 
Planuojama, kad iki kovo pabaigos bus pastatyti ir įrengti pagrindiniai pastatai, pabaigta lauko infrastruktūra, voljerai. Taip pat iki spalio mėnesio numatyta sukomplektuoti veterinarinę įrangą, įrengti operacines.
 
Pranešama, kad Aplinkos ministras centro atidarymo klausimus aptarė su LSMU rektoriumi prof. Rimantu Benečiu.
 
„Naujai įsteigtame centre bus teikiamos kokybiškos paslaugos laukiniams gyvūnams, labai plačiam rūšių spektrui – nuo šikšnosparnio, krokodilo iki lokio, bus rūpinamasi jų gerove ir globa. Norime išgelbėti ir paleisti į gamtinę aplinką, suteikti globą arba surasti naujus šeimininkus gerokai daugiau laukinių gyvūnų, taip pat ir saugomų rūšių gyvūnų nei iki šiol“, – sako ministras Simonas Gentvilas.
Plėšrūnai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
LGGC Kauno rajono Naujųjų Muniškių kaime bus įrengtos laukinių gyvūnų priėmimo ir apžiūros, reabilitacijos patalpos, operacinės, laboratorijos, terariumas, karantinui skirtas pastatas, voljerai nuolatiniam laikymui, adaptacijai ir žiemojimui, ūkinis pastatas. Taip pat bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai visuomenei.
 
LGGC spręs visų laukinių gyvūnų globos ir jiems reikalingos priežiūros klausimus, išskyrus Baltijos jūros gyvūnus, kuriais rūpinsis Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras. Sužeistus, netinkamoje aplinkoje gyvenančius ar konfiskuotus laukinius gyvūnus planuojama priimti visą parą. Centras rūpinsis laukinių gyvūnų laikymu, globa, reabilitacija bei adaptacija, skelbiama ministerijos pranešime žiniasklaidai.
 
Zebras. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Išgydyti ir galintys savarankiškai gyventi laukiniai gyvūnai bus sugrąžinti į natūralias buveines, Tie gyvūnai, kurių negalima paleisti į laisvę dėl jų būklės, bus perduoti turintiems tinkamas sąlygas jiems laikyti asmenims. Globėjų bus ieškoma Lietuvoje arba užsienyje.
 
Primenama, kad praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė, kad LSMU būtų pavesta teikti laukinių gyvūnų gydymo, globos, paleidimo į gamtinę aplinką ar perdavimo kitiems asmenims, turintiems teisę juos laikyti ir galintiems jais pasirūpinti, paslaugas, taip pat konsultuoti gyvūnų globos ir priežiūros klausimais.
 
Tai numatyta AM parengtame Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projekte. Jam dar turės pritarti Seimas, šis klausimas bus svarstomas kovo 10 d. prasidedančioje Seimo pavasario sesijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.01; 07:20 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *