Baltarusija neberibos šalyje reziduojančių JAV diplomatų skaičiaus


Baltarusijos valdžia panaikino JAV diplomatų, kuriems leidžiama dirbti šalies teritorijoje, skaičiaus apribojimą. Tai ketvirtadienį pranešė žurnalas „Foreign Policy“, remdamasis savo šaltiniais Valstybės departamente.

Jų žiniomis, Baltarusijos URM vadovas Vladimiras Makejus ketvirtadienį telefonu informavo apie šį sprendimą valstybės sekretoriaus padėjėją Europos ir Eurazijos reikalams Wessą Mitchellą. „Tai didelis žingsnis. Tai atšilimo pradžia“, – sakė leidinio šaltinis. „Foreign Policy“ rašo, kad tokie veiksmai gali smarkiai pagerinti dviejų šalių diplomatinius santykius.

Leidinio duomenimis, Minskas 2008 metais išsiuntė JAV ambasadorių, kai Vašingtonas paskelbė Baltarusijai sankcijas dėl žmogaus teisių padėties pablogėjimo šalyje. Žurnalas pabrėžia, kad šalį taip pat paliko 30 iš 35 JAV diplomatų. Nuo to laiko Baltarusija apribojo jų skaičių – iš pradžių jis neturėjo viršyti penkių, o paskui – 10. JAV ambasados Baltarusijoje dydis leidžia Vašingtonui turėti ten apie 30 diplomatų ir dar samdyti vietos gyventojų.

Valstybės departamentas atsisakė komentuoti šią informaciją. 

„Foreign Policy“ primena, kad W. Mitchellas praėjusių metų spalį tapo pirmuoju aukšto rango JAV diplomatu, apsilankiusiu Baltarusijoje per pastarąjį dešimtmetį. Jis susitiko ir su prezidentu Aliaksandru Lukašenka.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.11; 08:40

print