Baltarusijos URM: rezultatas buvo iš anksto numatytas


Minskas yra nusivylęs Ženevoje vykusiame Jungtinių Tautų (JT) Poveikio aplinkai įvertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espoo) konvencijos šalių susitikime patvirtintomis išvadomis dėl Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE) statybų. Tai pranešė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM).

Astravo AE. EPA – ELTA nuotr.

Kaip teigiama Baltarusijos URM pranešime, susitikime dalyvavo ir Baltarusijos delegacija, kuri informavo susitikimo dalyvius apie saugumo priemones, kurių imtasi statant Astravo AE, įskaitant ir Minsko bendradarbiavimą su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA), agentūros vertinimo misijos Baltarusijoje išvadomis bei bendradarbiavimu šiuo klausimu su Europos Sąjunga.

„Esame labai nusivylę Ženevos susitikimo šalių sprendimu dėl to, kad Baltarusijos pusė neva nepateikė pakankamai informacijos, patvirtinančios Astravo AE statybų vietos saugumą. Prieš Baltarusiją nukreiptas sprendimas Lietuvos naudai buvo priimtas ES delegacijos iniciatyva. Akivaizdu, kad balsavimo rezultatas buvo iš anksto numatytas ES valstybių narių „Bendrijos disciplinos“. ES narės sudaro daugumą Espoo konvencijos narių. Padarysime išvadas iš Espoo konvencijos šalių veiksmų ir atsižvelgsime į juos, formuodami mūsų santykius ateityje“, – teigia Baltarusijos URM.

Baltarusijos URM pareiškė, kad valstybei Espoo konvencijos susitikime buvo neva neleista oficialiai pakomentuoti šaliai reiškiamas pretenzijas.

„Mes ne kartą inicijavome dialogą Astravo AE klausimu su Lietuva, kuri visokiais būdais vengė konstruktyvaus bendradarbiavimo. Atvirkščiai, priešinimasis Astravo AE projektui Lietuvoje įgavo politinį atspalvį“, – neabejoja Baltarusijos URM.

Baltarusijos URM taip pat rėžė, kad Espoo konvencijos manipuliavimas yra akivaizdus ir „grėsmingas įrodymas, kad tarptautinės teisės sistema degraduoja“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.08; 00:01

print