Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai atvyko į Kyjivą


Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai atvyko į Kyjivą. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, balandžio 13 d. (dpa-ELTA). Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos prezidentai atvyko į Ukrainą pokalbių su šalies vadovu Volodymyru Zelenskiu. Keturių ES ir NATO šalių lyderiai trečiadienį traukiniu atvyko į sostinę Kyjivą, tviteryje pranešė Lenkijos prezidentūra. Nuotraukose jie buvo matyti perone kartu su Ukrainos premjeru Denysu Šmyhalu.
 
Lenkijos ir trijų Baltijos valstybių prezidentų vizitas yra svarbus paramos Ukrainai ženklas jos kovoje prieš Rusijos invaziją, trečiadienį vaizdo ryšiu kreipdamasis į Estijos parlamentą sakė V. Zelenskis.
 
Per pokalbius daugiausiai dėmesio bus skiriama tam, kaip padėti civiliams gyventojams ir kariuomenei Ukrainoje, teigė Estijos prezidento Alaro Kariso atstovas. Taip pat bus kalbama apie galimų karo nusikaltimų, kuriuos vykdo Rusijos daliniai, tyrimą.
 
„Vykstame į Kyjivą su stipria politinės paramos bei karinės pagalbos žinia. Lietuva ir toliau rems Ukrainos kovą už suverenitetą ir laisvę“, – savo tviterio paskyroje trečiadienį rašė G. Nausėda.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.04.14; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *