Belaukiant istorijos egzamino: ką daryti, kad gerai pasiruoštume?


Istorijos egzaminas yra vienas populiariausių. Birželio 8 d. jį laikys 13 006 kandidatai, t. y. beveik 35 proc. visų dvyliktokų. Artėjant brandos egzaminams, nerimą ir įtampą jaučia daugelis abiturientų. Ką daryti belaukiant istorijos egzamino, kad pasisektų?

Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas sako, kad iki šiol niekas nėra sugalvojęs veiksmingesnio ir efektyvesnio būdo pasiruošti egzaminams už nuolatinį ir sistemingą mokymąsi. 

„Tai turi būti daroma nuolatos. Mokslo pasaulyje stebuklai įvyksta gana retai, todėl viskas priklauso nuo to, kaip sistemingai kiekvienas moksleivis žiūrėjo į savo gyvenimą“, – sako jis. Tačiau dabartinėje situacijoje, kai nebėradaug laikoiki istorijos egzamino, pedagogas siūlo kelis dalykus kiekvienam, su nerimu laukiančiam šio egzamino.

Pirmiausia M. Nefas siūlo atidžiai išstudijuoti dalyko programą. Visos užduotys bus tik pagal programoje įrašytas nuostatas. Programos išstudijavimas suteikia daug faktinės medžiagos: joje yra visos datos, asmenybės ir įvykiai, kuriuos abiturientas turi žinoti. „Egzamine jums neduos užduočių iš sričių,kurių nėra egzamino programoje“, – tvirtina pedagogas.

Rengiantis egzaminui, M. Nefas siūlo atlikti kuo daugiau įvairiausių testų, užduočių, pratimų. Tai padės suprasti, kurios sritys jums yra sunkiausios, o kurios – aiškios. Tai padės didžiausią dėmesį skirti temoms, kurių visiškai nemokate.

„Atminkite, kad egzaminas – nėra pasaulio pabaiga. Juo jūsų gyvenimas neprasideda ir nepasibaigia. Prieš egzaminą gerai išsimiegokite, nueikite pasportuoti, pažiūrėkite gerą filmą (geriausia – istorinį), paskaitykite knygą arba tiesiog ramiai pabūkite ir susikaupkite. Egzamino rytą būkite ramūs. Jūs galite daug. Tiesiog tikėkite savimi ir nepasiduokite stresui. Ir atminkite, kad jaudintis yra normalu“, – primena LEU Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas M. Nefas.

Nuotraukoje: Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakulteto dėstytojas ir Vilniaus Radvilų gimnazijos istorijos mokytojas Mindaugas Nefas.

2015.06.05; 18:18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *