Belgai protestavo prieš COVID-19 suvaržymus


Belgai protestavo prieš COVID-19 suvaržymus. EPA – ELTA foto

Briuselis, sausio 23 d. (AFP-ELTA). Tūkstančiai Belgijos gyventojų sekmadienį protestavo prieš COVID-19 suvaržymus, nors omikron atmaina šalyje ir sukėlė rekordiškai daug ligos atvejų, praneša AFP.
Briuselyje – protestai dėl suvaržymų. EPA – ELTA foto
 
AFP reporterių teigimu, žmonių minios atrodė kur kas didesnės nei per ankstesnes demonstracijas Belgijos sostinėje Briuselyje, kur įsikūrusi ES būstinė ir kur anksčiau vyko protestuotojų susirėmimai su policijos pareigūnais.
 
Žmonės nešė plakatus, kritikuojančius premjerą Alexanderį de Croo ir COVID-19 galimybių pasą.
 
Organizatoriai – tarp kurių buvo „World Wide Demonstration for Freedom“ („Pasaulinė demonstracija už laisvę“) ir „Europeans United for Freedom“ („Europiečiai susivieniję už laisvę“) – į renginį kvietė atvykti ir kitų ES šalių gyventojus.
 
Demonstracijoje buvo matyti Lenkijos, Nyderlandų ir Rumunijos vėliavos.
 
TASS praneša apie kilusius susirėmimus su policija ir panaudotas ašarines dujas.
 
Belgijos policija. EPA - ELTA foto
Belgijos policija. EPA – ELTA foto
Belgai agresyviai protestavo prieš COVID-19 suvaržymus. EPA – ELTA foto

Protestas vyko nepaisant to, kad kai kurios valstybės rengiasi atlaisvinti sugriežtinimus, nors dėl omikron atmainos atvejų skaičiai greitai auga.
 
ES sveikatos agentūra penktadienį paskelbė, kad omikron atmaina dabar dominuoja ES ir kai kuriose kaimyninėse valstybėse.
 
Belgijoje pastarąją savaitę buvo patvirtinama daugiau nei 60 000 atvejų kasdien.
 
Tačiau sveikatos apsaugos sistemos nesusiduria su tokiu krūviu kaip ankstesnių bangų metu, nes ši atmaina yra švelnesnė, o daug žmonių paskiepyti, įskaitant ir trečiąja vakcinos doze.
 
Belgijos premjeras penktadienį paskelbė, kad barai ir restoranai gali dirbti ilgiau, bet naktiniai klubai liks uždaryti.
 
Kaimyninė Prancūzija paskelbė palaipsniui atlaisvinsianti apribojimus nuo vasario 2 d. nes yra „padrąsinančių ženklų“, kad omikron atmainos sukelta užsikrėtimų banga slūgsta.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.01.24; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *