Berlyne sprogus didžiuliam akvariumui nugaišo šimtai žuvų


Berlyne sprogus didžiuliam akvariumui nugaišo šimtai žuvų. EPA-ELTA nuotr.

Berlynas, gruodžio 16 d. (AFP-ELTA). Penktadienį Berlyne sprogo milžiniškas akvariumas, į viešbučio vestibiulį išsiliejo „cunamis“ vandens ir 1500 atogrąžų žuvų, nuolaužos užtvindė gatvę.
 
Vis dar neaišku, dėl ko 14 metrų aukščio cilindrinis „AquaDom“ akvariumas sprogo 5.50 val. (4.50 val. GMT laiku), pranešė policija.
 
„Milijonas litrų vandens ir visos jame buvusios žuvys išsipylė į pirmąjį viešbučio komplekso, kuriame įrengtas akvariumas, aukštą“, naujienų agentūrai AFP sakė Berlyno ugniagesių tarnybos atstovas.
 
„Radisson Blu“ viešbučio svečiai pranešė buvę pažadinti garsaus trenksmo ir nedidelio žemės drebėjimo pojūčio, o paskui pamatė sunaikintą akvariumą ir nusiaubtą viešbučio vestibiulį. Du žmonės buvo stiklo šukių nesunkiai sužeisti ir nuvežti į ligoninę.
 
„Tai buvo tikras cunamis“, – sakė Berlyno merė Franziska Giffey ir pridūrė, jog labai pasisekė, kad incidentas įvyko ankstų rytą, kai netoliese buvo labai mažai žmonių. „Nepaisant siaubingo sunaikinimo, kurį matome, mums labai pasisekė, kad žmonės nebuvo rimtai sužaloti“, – žurnalistams sakė ji.
 
1500 rezervuare buvusių žuvų „nepavyko išgelbėti“, pridūrė F. Giffey. Vis dėlto vėliau ugniagesiai pranešė, kad kai kurios žuvys iš tikrųjų buvo išgelbėtos ir perkeltos į kitą akvariumą. „Mums pavyko rasti dar gyvų žuvų – jos buvo tose vietose, kur susikaupė vanduo“, – vietos žiniasklaidai sakė ugniagesių atstovas. Jis pridūrė, kad išgelbėta „keliasdešimt“ žuvų.
 
Įvykio vietoje, nuklotoje stiklo šukių ir kitų nuolaužų, dirbo daugiau nei 100 greitosios pagalbos darbuotojų.
 
2004 m. atidarytas „AquaDom“ buvo populiarus turistų traukos objektas Vokietijos sostinėje. Jis buvo įrengtas  „Radisson Blu“ viešbučio fojė, jame buvo skaidrių sienų liftas, kuriuo naudojosi laisvalaikio komplekso „Sea Life“ lankytojai. Remiantis „Sea Life“ svetaine, „AquaDom“ buvo didžiausias pasaulyje cilindrinis, laisvai stovintis akvariumas.
 
Berlyno policija pranešė, kad didžiulis vandens kiekis plūstelėjo į gretimą Karlo Liebknechto gatvę, todėl teko iš dalies uždaryti pagrindinę eismo arteriją. Taip pat buvo sustabdytas tramvajų eismas. Teritorija aplink viešbutį buvo uždaryta iki ankstyvos popietės.
 
Vandens srautas paliko nuniokotą ruožą, išdaužė langus, sulaužė duris, į gatvę prie viešbučio išplovė kėdes, stalus ir augalų vazonus. Internete sklindančiose nuotraukose ir vaizdo įrašuose, greičiausiai paskelbtuose viešbučio svečių, buvo matyti permatomo akvariumo liekanos, tebestovėjo tik rėmas.
 
Viešbutyje buvo apsistoję apie 300 svečių. Jie buvo evakuoti.
 
Berlyne sprogo milžiniškas akvariumas. EPA-ELTA nuotr.

Komplekse, kuriame buvo įrengtas akvariumas, taip pat įsikūręs VDR muziejus, skirtas kasdieniam gyvenimui buvusioje komunistinėje Rytų Vokietijoje. Komplekso rūsyje įrengtas muziejus smarkiai nukentėjo nuo vandens ir tikriausiai bus uždarytas iki vasario pabaigos, vietos žiniasklaidai sakė jo direktorius Gordonas von Godinas.
 
„Sea Life Berlin“ centras, parduodantis „AquaDom“ lifto bilietus bei netoliese turintis ir savo akvariumų kolekciją, sakė irgi liksiąs uždarytas „iki kito pranešimo“. Atstovas pabrėžė, kad „Sea Life Berlin“ nėra akvariumo savininkas ir neatsako už jo priežiūrą. „Stengiamės gauti informacijos iš „AquaDom“ savininkų“, – sakoma jo pranešime.
 
Laikraštis „Bild“ teigė, kad tik šią vasarą baigėsi dvejus metus trukusi akvariumo renovacija, kainavusi apie 2,6 mln. eurų.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.17; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *