Boržomyje atidengtas monumentas A. Vilkutaičiui-Keturakiui


Boržomis. Sakartvelas. Atidengtas monumentas A. Vilkutaičiui-Keturakiui. Prezidento kanceliarijos nuotr.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė birželio 10 dieną su kultūrine programa lankėsi Boržomyje, kur buvo atidengtas monumentas Antanui Vilkutaičiui-Keturakiui.
 
Lietuviams A. Vilkutaitis-Keturakis pirmiausia yra publicistas ir dramaturgas, kartvelams – kelių inžinierius, beveik dešimtmetį gyvenęs ir dirbęs Sakartvele, vadovavęs tiesiant geležinkelio atkarpą Tbilisis–Boržomis.
 
Siekdami įamžinti A. Vilkutaičio-Keturakio atminimą, kartvelai pasiūlė iniciatyvą pastatyti šią asmenybę pagerbiantį paminklą Boržomio mieste prie senosios geležinkelio stoties. 2012 m. paminklas buvo atidengtas, tačiau vėliau pavogtas. 2021 m. Lietuvos Respublikos ambasados Sakartvele ir Boržomio savivaldybės lėšomis bei pastangomis paminklas atkurtas.
 
Atidengdama monumentą Diana Nausėdienė dėkojo visiems, kurie dirbo ir prisidėjo, kad jis vėl iškiltų, ypač skulptoriui Erekliui Tsuladzei, Lietuvos ambasadai Sakartvele ir Boržomio savivaldybei.
 
Pasak pirmosios ponios, A. Vilkutaitis-Keturakis yra tokia asmenybė, per kurią vyksta tautų dialogai, abipusis pažinimas, vedantis pagarbos ir supratimo link. O būtent tokie ir yra kartvelų bei lietuvių santykiai: abipusė simpatija ir išskirtinis draugiškumas.
 
„Mūsų tautų istorijos – tai nesibaigiančių kovų už laisvę liudijimai. Ir todėl mes taip gerai suprantame vieni kitus. Lietuvą ir Sakartvelą skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau mūsų valstybes ir abiejų šalių žmones vienija tos pačios vertybės. Stovėdama prie šio nuostabaus monumento, norėčiau pasakyti, kad tai nėra tik praeities įamžinimas. Tai nėra tik puikus meno kūrinys. Tai visų pirma įpareigojimas ateičiai dirbti ir kurti prisimenant tuos, kurie stengėsi, kad pasaulis būtų geresnis ir gražesnis, nesvarbu, kur ir kokia forma. Miestus ir juose gyvenančius žmones sujungęs geležinkelis toks pat svarbus kaip ir gera literatūra ar šis monumentas“, – sakė Diana Nausėdienė.
 
Renginyje kartvelų ansamblis sugiedojo Lietuvos ir Sakartvelo himnus.
 
Su pirmąja ponia susitiko kartu su A. Vilkutaičiu-Keturakiu geležinkelį tiesusio Kazimiero Rimkaus anūkė ir proanūkė, gyvenančios Boržomyje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.11; 09:38
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *