Brazilijos prezidentas neatmeta JAV karinės bazės įkūrimo galimybės


Naujasis Brazilijos ultradešinysis prezidentas Jairas Bolsonaras yra atviras JAV karinei bazei savo šalyje. „Kas žino, ar mes ateityje neturėsime diskutuoti šiuo klausimu, priklausomai nuo to, kas nutiks pasaulyje“, – sakė jis interviu televizijai, atsakydamas į atitinkamą klausimą, informuoja agentūra „Reuters“.

Naujasis Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras. EPA – ELTA nuotr.

Tai, kad Rusija kaimyninėje Venesueloje remia kairės pakraipos prezidentą Nicolasą Madurą, esą verčia nerimauti ir sukėlė įtampą regione. J. Bolsonaras, kuris antradienį perėmė prezidento postą, patvirtino, kad Brazilija Pietų Amerikoje siekia lyderystės. 

Buvęs kariškis ir nacionalistas J. Bolsonaras, sukėlęs pasipiktinimą prieš moteris nukreiptais, rasistiniais ir homofobiškais pasisakymais, po tris dešimtmečius trukusio kairiųjų viešpatavimo Brazilijoje pradeda naują erą.

J. Bolsonaras neslepia savo susižavėjimo JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir yra už suartėjimą su JAV. Prieš ta buvusi kairiųjų vyriausybė tuo tarpu pasisakė už glaudžius santykius tarp Pietų Amerikos šalių ir kelis kartus susivaidijo su JAV.

J. Bolsonaro patarėjas saugumo klausimais Augustas Helenas patvirtino, kad Brazilija, kaip ir JAV, savo ambasadą Izraelyje iš Tel Avivo ketina perkelti į Jeruzalę. Persikėlimas esą stringa dėl logistinių priežasčių. „Yra aiškus noras, kad taip įvyktų, tačiau dar nėra sprendimo dėl datos“, – sakė A. Helenas.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

print