Iš Maskvos policijos atsistatydinęs bendradarbis padavė į teismą britų verslininką, kuris demaskavo korumpuotų valdininkų ir šešėlinių nusikalstamo pasaulio veikėjų gaujos sąsajas su stambiausia Rusijos istorijoje mokesčių afera. Taip rašo “The Independent”.
„Papulkininkis Pavelas Karpovas padavė į Aukštąjį teismą ieškinį, kaltindamas šmeižtu ir dezinformacija milijonierių Viljamą Brauderį, rizikos draudimų fondo magnatą“, – aiškina žurnalistas Jerome Tayloras.
P.Karpovas – vienas iš daugiau nei 60 valdininkų, kuriuos Viljamas Brauderis viešai apkaltino esant susijusį su “Hermitage Capital”firmų mokesčių afera. „V.Brauderis taip pat tvirtina, kad P.Karpovas priklauso grupei policininkų, kurie organizavo Sergejaus Magnickio suėmimą ir kankinimą po to, kai pastarasis atskleidė aferą“, – sakoma straipsnyje.
P.Karpovas savo ruožtu pareiškė, kad visiškai nesusijęs nei su afera, nei su jos slėpimu, nei su S.Magnickio areštu, kankinimais ir mirtimi, rašo laikraštis, remdamasis teisminio ieškinio medžiaga. Advokatai iš Londono firmos “Olswang”, atstovaujantys P.Karpovo interesams, „įtikinėja: gal V.Brauderio siekis persekioti S.Magnickio žudikus teisingas, bet jo kompanija klaidingai šmeižikiškai pasisakė apie jų ginamąjį“ (leidinio formuluotė).
V.Brauderio advokatai pareiškė: jie teisme įrodys, kad P.Karpovas – „žymus Rusijos organizuotos nusikalstamos grupuotės, besispecializuojančiose gudriose finansinėse aferose, atstovas“ (laikraščio formuluotė). Advokatai taip pat ragina teismą atmesti bylą, manydami, kad ji neturi būti nagrinėjama Didžiojoje Britanijoje.
Vaizdo įrašuose, kuriuos V.Brauderis ir jo komanda įdėjo į internetą, P.Karpovas pavadintas vadinamosios nusikalstamos Kliujevo grupės nariu, o taip pat tvirtinama, kad po aferos jis smarkiai praturtėjo, nepaisant kuklios algos. Pasak V.Brauderio advokatų, pastaruosius 8-erius metus P.Karpovas ir jo motina pensininkė turėjo virtinę prabangių automobilių, taip pat minimas „ištaigingas butas Mičiurino prospekte“ ir du 120 tūkst. dolerių vertės žemės sklypai, įsigyti P.Karpovo motinos 2007-aisiais metais.
Dokumentuose užfiksuota, kad P.Karpovas dažnai skraido į užsienį, kartais tuo pačiu reisu su kitais asmenimis, kuriuos V.Brauderis vadina pagrindiniais Kliujevo grupės nariais.
„P.Karpovas per savo advokatus pranešė leidiniui “Independent”, kad jo turtas, išskyrus vieną automobilį, butas ir kitas nekilnojamasis turtas buvo įsigyti iki 2007 metų mokesčių aferos“, – sakoma straipsnyje. P.Karpovo advokatai teigia, kad su kitais numanomais Kliujevo grupės nariais jį sieja tik draugystė.
P.Karpovo advokatai neigia, kad jų klientas nors kiek susijęs su kratos pas “Hermitage”juristus organizavimu. Pasak jų, jis buvo tuo metu užsienyje.
„P.Karpovas pranešė leidiniui “Independent”, kad savo parodymuose 2008-aisiais metais S.Magnickis jo niekuo nekaltino“ – sakoma straipsnyje. Pasak advokatų, P.Karpovas dalyvavo tyrime, bet nebuvo susijęs nei su sprendimu atlikti tyrimą “Hermitage” byloje, nei su pasirengimu kratai.
P.Karpovas įtikinėja, kad “Hermitage”firmos antspaudai (panaudoti aferai) buvo policijos seife, ir į kabinetą, kur jie buvo saugomi, galėjo įeiti daugelis policininkų. „Advokatai taip pat pareiškia, jog nėra įrodymų, kad P.Karpovas susijęs su S.Magnickio areštu 2008-ųjų metų lapkritį, taigi P.Karpovas sužinojo apie S.Magnickio mirtį tik iš spaudos pranešimų“, – sakoma straipsnyje.
Ar Aukštasis teismas imsis svarstyti ieškinį? Vienas iš teisėjų nuspręs per artimiausius mėnesius, praneša laikraštis.
Nuotraukoje: britų milijonierius Viljamas Brauderis.
Šaltinis: “The Independent”
2013.02.01