Bulgarijoje nerimsta protestai prieš vyriausybę


Bulgarai protestuoja. EPA – ELTA nuotr.

Tūkstančiai bulgarų sekmadienį ketvirtą vakarą iš eilės susirinko sostinėje Sofijoje ir kituose šalies miestuose protestuoti prieš korupciją ir reikalauti vyriausybės atsistatydinimo.
 
Prie vyriausybės būstinės Sofijoje susirinkę daugiau kaip trys tūkstančiai protestuotojų šaukė „Mafija“ ir „Atsistatydinkite“ bei žygiavo parlamento link. Sekmadienį demonstrantai susirinko dar mažiausiai 10 kitų Bulgarijos miestų.
 
Bulgarijos vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Protestus sostinėje paskatino beprecedentės kratos prezidento Rumeno Radevo administracijos patalpose ir dviejų jo padėjėjų sulaikymas. Tai supykdė visuomenę ir paskatino tūkstančius demonstrantų išeiti į gatves pasmerkti kratų, kaip vyriausybės ir vyriausiojo prokuroro išpuolio prieš socialistų remiamą R. Radevą.
 
Prezidentas yra atviras ir griežtas premjero Boyko Borisovo vyriausybės kritikas, kaltina ją ryšiais su oligarchais. R. Radevas taip pat ragino B. Borisovą, jo vyriausybę ir vyriausiąjį prokurorą atsistatydinti, bet premjeras su tokiais raginimais nesutiko.
 
Socialistų opozicija parlamente sekmadienį teigė, kad trečiadienį pateiks iniciatyvą pareikšti nepasitikėjimą kabinetu dėl korupcijos.
 
Šalyje planuojami tolesni protestai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.13; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.