Bulgarijos gynybos ministras – prieš NATO dalinių dislokavimą savo šalyje


Bulgarijos vėliava. EPA-ELTA nuotr.

Sofija, gruodžio 21 d. (dpa-ELTA). Nepaisant pranešimų apie galimą Rusijos rengimąsi invazijai į Ukrainą, Bulgarijos gynybos ministras Stefanas Janewas kol kas atmeta NATO dalinių dislokavimą savo šalyje. Nėra jokių būtinų aplinkybių, kurios galėtų pateisinti sprendimą dislokuoti NATO pajėgas Bulgarijos valstybės teritorijoje, rašė jis antradienį feisbuke.
 
NATO duomenimis, Rusija tęsia savo karinių pajėgų telkimą netoli sienos su Ukraina. „Šiame etape nėra priežasčių stebimus įvykius traktuoti kaip tiesioginę grėsmę (Šiaurės Atlanto) Aljansui ir atitinkamai saugumo zonai“, – teigė J. Janewas. Buvęs generolas ir buvęs Bulgarijos prezidento Rumeni Radewo sekretorius saugumo klausimais pripažino, kad šiuo metu NATO svarsto įvairius atsako variantus, įskaitant papildomų dalinių dislokavimą Bulgarijoje ir Rumunijoje.
 
Toks sprendimas neatitinka nei Aljanso, nei Bulgarijos interesų, rašė J. Janewas. Dauguma Bulgarijos gyventojų dėl istorinių ir kultūrinių priežasčių yra draugiškai nusiteikę Rusijos atžvilgiu.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.22; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *