Bulgarijos žvalgyba neteisėtai klausėsi opozicijos politikų pokalbių


Klausomasi jūsų pokalbių

Bulgarijos specialiosios tarnybos neteisėtai klausėsi politikų iš opozicinių partijų pokalbių rinkimų į šalies Liaudies Susirinkimą (parlamentą) išvakarėse.
 
Kaip pranešė penktadienį televizijos kanalas BTV, pirmasis tokius kaltinimus pareiškė Demokratinės Bulgarijos partijos pirmininko pavaduotojas Atanasas Atanasovas. Pasak jo, „dešimčių politikų iš opozicinių partijų pokalbių buvo neteisėtai klausomasi“.
 
Vėliau šią informaciją televizijos kanalui patvirtino šalies techninės vyriausybės vicepremjeras ir vidaus reikalų ministras Boikas Raškovas.
 
„Prieš balandžio 4 d. rinkimus buvo stebima daug piliečių. Tai įvairių politinių partijų, išskyrus partiją „Piliečiai už europinę Bulgarijos plėtrą“ (GERB), atstovai“, – teigė B. Raškovas. Pasak jo, Nacionalinis specialiųjų priemonių naudojimo biuras patikrins šį faktą.
 
Oficiali Bulgarijos vyriausiojo prokuroro atstovė Sijka Mileva pranešė, kad skandalingos informacijos tikrinimą kontroliuos Sofijos miesto prokuratūra. „Galiu jus patikinti, kad prokuratūra atliks savo pareigas pagal įstatymą ir nebus įtraukta į rinkimų kampaniją“, – pabrėžė S. Mileva interviu BTV.
 
Savo tyrimą atlieka ir Valstybinė nacionalinio saugumo agentūra.
 
Didžiausių Bulgarijos politinių partijų lyderiai pareiškė esą pasipiktinę šiais įvykiais, o GERB paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad „tvirtinimai dėl slapto klausymosi nepateikus įrodymų yra šiurkšti manipuliacija“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.22; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *