Buvusi Austrijos ministrė apkaltinta sukčiavimu


Piniginė su eurais. Slaptai.lt foto

Viena, lapkričio 29 d. (AFP-ELTA). Buvusiai Austrijos ministrei antradienį pareikšti kaltinimai „rimtu sukčiavimu“, pranešė prokurorai, vykdantys tyrimą dėl kyšininkavimo skandalo, nuvertusio buvusį kanclerį Sebastianą Kurzą.
 
S. Kurzas atsistatydino pernai, kilus plataus masto skandalui, dėl kurio žlugo Europos konservatorių „vunderkindu“ vadinto politiko karjera.
 
Aferą tiriantys prokurorai apkaltino Sophie Karmasin, 2013–2017 m. buvusią šeimos reikalų ministrę, dar prieš S. Kurzui ateinant į valdžią 2017-aisiais.
 
S. Karmasin kaltinama apgaule pasisavinusi 78 500 eurų valstybės lėšų, kai nuo 2017 iki 2018 m. gavo mokėjimus, nors jau turėjo naujus pajamų šaltinius, sakoma prokurorų pranešime. Ji taip pat kaltinama susitarusi su kitais, kad nuo 2019 m. balandžio iki 2021 m. birželio užsitikrintų savo įmonei vyriausybės užsakymus atlikti tyrimus, pridūrė prokurorai.
 
Jei bus pripažinta kalta, jai gresia iki trejų metų nelaisvės, sakoma pareiškime.
 
Skandalas, nuvertęs S. Kurzą, kilo praėjusių metų spalį, kai prokurorai įsakė surengti reidus kanceliarijoje ir finansų ministerijoje, tirdami kaltinimus, kad žmonės iš jam artimos aplinkos naudojo viešąsias lėšas sumokėti už S. Kurzui palankias apklausas.
 
Prokurorai taip pat įtaria, kad mainais už apklausas ir S. Kurzui palankų nušvietimą bulvarinis leidinys „Oesterreich“ gavo pelningų viešųjų reklamų.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *