Buvusi valytoja, išrinkta į Prancūzijos parlamentą su kairiaisiais, pripažino palaikiusi kraštutinius dešiniuosius


Rachel Keke. EPA – ELTA foto

Paryžius, birželio 23 d. (AFP-ELTA). Buvusi valytoja, ką tik išrinkta į Prancūzijos parlamentą kairiųjų aljanso sąraše, prisipažino, kad prieš kelerius metus dalijosi kraštutinių dešiniųjų lyderę Marine Le Pen palaikančiais įrašais, tačiau tvirtino, kad pakeitė savo pažiūras.
 
Kraštutinių kairiųjų partijos „Nenugalėtoji Prancūzija“ (LFI) parlamentarė Rachel Keke sekmadienį vykusiuose parlamento rinkimuose, per kuriuos prezidentas Emmanuelis Macronas prarado daugumą, įveikė buvusią E. Macrono sporto ministrę Roxaną Maracineanu.
 
R. Keke išgarsėjo laimėjusi įtemptą 22 mėnesius trukusią kovą dėl geresnių darbo sąlygų viename Paryžiaus viešbutyje, kuriame ji dirbo kambarine, todėl LFI pasiūlė jai kandidatuoti į parlamento narius plačiame kairiųjų aljanse NUPES.
 
Praėjus kelioms dienoms po jos išrinkimo, į viešumą iškilo žinutės, kuriose ji reiškė paramą M. Le Pen ir Sirijos prezidentui Basharui al Assadui, kurio Rusijos ir Irano remiamas režimas kaltinamas nusikaltimais žmoniškumui.
Marine le Pen. EPA – ELTA foto
 
48 metų R. Keke, kaip įtariama, dalijosi žinutėmis, kuriomis per 2017 metų rinkimus palaikė M. Le Pen, ir kraštutinių dešiniųjų interneto svetainės „Fdesouche“ turiniu, teigia pati „Fdesouche“, kuri surinko tokių žinučių seriją.
 
Socialiniame tinkle „Facebook“ R. Keke nepaneigė jai mestos kritikos, tačiau tvirtino, kad ji pasikeitė po kovos su pasauline viešbučių milžine „Accor“ ir jai priklausančiu viešbučiu „Ibis“, kuriame dirbo.
 
Emmanuelis Macronas. EPA – ELTA nuotr.

„Prieš kelerius metus „Facebook“ tinkle dalinausi įrašais, kurie visiškai neatspindi to, kas esu ir kam atstovauju šiandien savo politinėje kovoje“, – trečiadienį vakare sakė R. Keke.
 
Tačiau kritikai, tarp jų ir pralaimėjusi R. Maracineanu, vis tiek peikė R. Keke už postus.
 
„Ji dalijosi rasistinėmis ir homofobiškomis žinutėmis. Primenu (jums), kad tai yra pažeidimas. Tačiau ji mus tikina, kad pasikeitė. Viskas gerai. Jos rinkėjai įvertins“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė R. Maracineanu.
 
Sekmadienį po pergalės R. Keke sakė, kad į parlamentą nuneš „bebalsių balsus“.
 
Gimusi Dramblio Kaulo Krante, 2000 metais, būdama 26 metų, R. Keke atvyko į Prancūziją. Prieš pradėdama dirbti viešbučio kambarine, ji dirbo kirpėja, o 2015 metais buvo natūralizuota.
 
Ji yra viena iš įvairesnio profilio parlamentarų, kurių nemažai buvo išrinkta į parlamentą nuo LFI ir M. Le Pen „Nacionalinio sambūrio“, nors parlamento narių iš turtingesnės socialinės ir ekonominės aplinkos vis dar – dauguma.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.06.25; 07:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *