D. Nausėdienė susitiko su lietuvių diasporos jaunimu


Diana Nausėdienė susitiko su programos „Jungtis Lietuvai“ dalyviais. Prezidento kanceliarijos nuotr.

Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Valstybės pažinimo centre (VPC) susitiko su lietuvių diasporos jaunimo atstovais, dalyvaujančiais programoje „Jungtis Lietuvai“ (angl. „Bring Together Lithuania“) ir atliekančiais vasaros stažuotes mūsų šalyje.
 
Pirmoji ponia, kaip teigiama Prezidentūros pranešime, su užsienio lietuvių jaunimu iš skirtingų pasaulio valstybių aptarė galimas jų karjeros perspektyvas Lietuvoje bei aktualius gimtosios kalbos ir lietuvybės išsaugojimo klausimus. Pasak D. Nausėdienės, siekiant išsaugoti šalies stiprybę, būtina kurti ir išsaugoti jungtis tarp skirtingose pasaulio šalyse gyvenančių lietuvių.
 
„Nesvarbu, kur gyvenate, esate labai svarbi Lietuvos dalis – galite grįžti ir prisidėti prie valstybės potencialo ir gerovės kūrimo. Tikiu, kad globali Lietuva egzistuoja ne tik žodžiuose, bet ir darbuose. Jūsų visų veiklos sritys yra labai svarbios, tačiau ne mažiau svarbus yra ir puoselėjamas žmogiškasis ryšys. Kurdami modernią valstybę, sugebėjome kartu išsaugoti ir savo tapatybę bei vieną seniausių pasaulyje lietuvių kalbą, o tai tik patvirtina šio ryšio svarbą“, – sakė D. Nausėdienė.
 
D. Nausėdienė su programos dalyviais aptarė bendravimo su gimtinėje likusiais artimaisiais džiaugsmą, įsitraukimo į lietuvių bendruomenių užsienyje veiklą ir lituanistinėse mokyklose įgautų žinių svarbą išlaikant ryšį su Lietuva ir puoselėjant gimtąją kalbą.
 
Programa „Jungtis Lietuvai“ suteikia lietuvių diasporos jaunimui galimybę pažinti modernią Lietuvą, įgyti profesionalių įgūdžių tėvų ir senelių gimtinėje, susipažinti su tautiečiais iš viso pasaulio ir geriau suvokti savo lietuvišką identitetą.
 
Jau penktus metus iš eilės vykstančią šešių savaičių programą remia ir globoja Kazickų šeimos fondas. Šią vasarą programoje dalyvauja 16 lietuvių kilmės jaunuolių iš JAV, Kanados, Argentinos, Vokietijos, Nyderlandų ir Rusijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.09; 08:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *