D. Nausėdienė susitiko su Turkijos pirmąja ponia E. Erdogan


Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės susitikimas su Turkijos pirmąja ponia Emine Erdogan. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Ankaroje susitiko su Turkijos pirmąja ponia Emine Erdogan.

D. Nausėdienė pareiškė užuojautą dėl Turkiją sukrėtusio niokojančio žemės drebėjimo. „Lietuva reiškia visišką solidarumą su Jūsų šalimi ir žmonėmis. Darome viską, kas įmanoma, teikdami pagalbą nukentėjusiems gyventojams“, – sakė pirmoji ponia.

Lietuva skyrė daugiau kaip pusės milijono eurų vertės pagalbos paketą, kad padėtų Turkijai atsigauti po žemės drebėjimo. Pirmą kartą istorijoje į nelaimės zoną buvo nusiųsta gelbėtojų ir medikų komanda, kuri prisijungė prie tarptautinių pagalbos pajėgų. Buvo pristatyta įranga ir reikalingi reikmenys: palapinės, elektriniai šildytuvai, patalynės komplektai, medicinos priemonės.

„Esu labai sujaudinta Jūsų žmonių drąsos ir dvasios stiprybės šios nelaimės akivaizdoje. Mintimis ir maldomis esame kartu su šios baisios nelaimės aukomis ir visais, nukentėjusiais nuo jos pasekmių“, – pabrėžė D. Nausėdienė.

Lietuvos pirmosios ponios Dianos Nausėdienės susitikimas su Turkijos pirmąja ponia Emine Erdogan. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotrauka

Turkijos pirmajai poniai D. Nausėdienė pristatė savo pagrindines veiklas bei globojamas iniciatyvas. D. Nausėdienė papasakojo apie praėjusiais metais Vilniuje duris atvėrusį Ukrainos centrą, jo veiklą ir perspektyvas. Taip pat aptartas galimas glaudesnis abiejų šalių bendradarbiavimas aplinkosaugos ir švietimo srityse.

Lietuvos pirmoji ponia įteikė E. Erdogan savo globojamos neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ perduotą simbolinę dovanas Turkijos šeimoms – 100 vienetų kūdikių drabužių, supažindino su iniciatyva „Auginu Lietuvą“, teikiama pagalba neišnešiotų naujagimių tėvams ir patiems naujagimiams.

 
2023.03.11; 002:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *