D. Trumpas teiks parodymus davęs priesaiką Niujorko valstijos iškeltoje byloje dėl sukčiavimo


Donald Trump. Niujorkas. EPA – ELTA foto

Niujorkas, balandžio 13 d. (AFP-ELTA). Donaldas Trumpas ketvirtadienį vėl atvyko į Niujorką, kad atsakytų į klausimus civilinėje byloje, kurioje buvęs prezidentas ir trys jo vaikai įtariami sukčiavimu versle.
 
Parodymai už uždarų durų suplanuoti praėjus savaitei po istorinio kaltinimų pateikimo D. Trumpui kitoje, baudžiamojoje byloje Manhatano teismo salėje.
 
76 metų respublikonas bus apklausiamas po priesaika Niujorko valstijos generalinės prokurorės Letitia‘os James iškeltoje byloje.
 
D. Trumpas iškėlė sugniaužtą kumštį, kai netrukus po 9.30 val. ryto (13.30 val. Grinvičo laiku) išėjo iš „Trump Tower“ dangoraižio Penktojoje aveniu ir apie 10.00 val. atvyko į L. James biurą žemutiniame Manhatane.
 
„Ši civilinė byla yra absurdiška, kaip ir visos kitos man iškeltos bylos dėl trukdymo rinkimams“, – rašė jis savo socialiniame tinkle „Truth Social“.
 
L. James praėjusių metų rugsėjį iškėlė bylą D. Trumpui, Donaldui Trumpui jaunesniajam, Ericui Trumpui ir Ivankai Trump, teigdama, kad jie „Trump Organization“ vykdė „neįtikėtiną“ sukčiavimą.
Donald Trump. Niujorke. EPA – ELTA foto
 
Byloje teigiama, kad jie daugelį metų melavo mokesčių rinkėjams, skolintojams ir draudikams, taikydami schemą, pagal kurią nuolat neteisingai nurodydavo organizacijos turimo turto vertę, kad praturtėtų.
 
Pasak L. James, jie teikė melagingus pranešimus apie D. Trumpo turto vertę ir apgaulingus turto vertinimus, „kad gautų ir padengtų paskolas, gautų draudimo išmokas ir mokėtų mažesnius mokesčius“.
 
Praėjusį antradienį dramatiškame teismo posėdyje, kuris prikaustė tautos dėmesį, D. Trumpas paneigė 34 kaltinimus dėl nusikalstamos veikos, susijusios su pinigais, sumokėtais už tylą pornografijos žvaigždei Stormy Daniels prieš pat 2016 metų rinkimus, atvedusius jį į valdžią.
 
Jis tapo pirmuoju buvusiu ar einančiu pareigas prezidentu, kuriam kada nors buvo pateikti kaltinimai padarius nusikaltimą.
 
Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.

Tą bylą beveik vienbalsiai kritikavo respublikonų pareigūnai, įskaitant Kongreso vadovus, kurie paprašė Manhatano apygardos prokuroro demokrato Alvino Braggo duoti parodymus apie tyrimą Kongrese.
 
L. James, taip pat išrinkta demokratė, pareikalavo, kad D. Trumpas sumokėtų mažiausiai 250 mln. dolerių baudą – sumą, kurią, jos teigimu, jis uždirbo iš įtariamo sukčiavimo, – ir kad jo šeimai būtų uždrausta užsiimti verslu valstijoje.
 
Iš jos bylos, kuri, kaip tikimasi, vėliau šiais metais bus nagrinėjama teisme, negali būti pareikšti jokie baudžiamieji kaltinimai.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.04.14; 04:38
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *