D. Trumpas mano, jog antradienį bus suimtas


Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, kovo 18 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad antradienį tikisi būti „areštuotas“ dėl „slaptų pinigų“, kurie, kaip įtariama, buvo sumokėti pornožvaigždei prieš 2016 metų rinkimus, ir paragino amerikiečius protestuoti.
 
Cituodamas „nutekėjimą“ iš Manhatano apygardos prokuratūros, D. Trumpas šeštadienio rytą savo platformoje „Truth Social“ parašė: „Kitą savaitę, antradienį, bus suimtas pagrindinis respublikonų kandidatas ir buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas. Protestuokime, susigrąžinkime mūsų šalį!“
 
Tyrimo centre – 130 tūkst. JAV dolerių, sumokėtų likus kelioms savaitėms iki 2016 metų rinkimų, kad Stormy Daniels, kurios tikrasis vardas ir pavardė yra Stephanie Clifford, nepradėtų viešai pasakoti apie romaną, kurį, pasak jos, ji turėjo su D. Trumpu keleriais metais anksčiau.
 
Prokurorai svarsto, ar pateikti kaltinimus 76 metų D. Trumpui šioje byloje.
 
Jei Manhatano apygardos prokuroras pateiks kaltinimus D. Trumpui, šis taps pirmuoju buvusiu prezidentu, apkaltintu padarius nusikaltimą.
 
D. Trumpo advokatas penktadienio vakarą televizijai CNBC sakė, kad jo klientas sutiktų, kad jam būtų pateikti kaltinimai, jei tą padarytų Manhatano didžioji prisiekusiųjų žiuri.
 
D. Trumpas neigia turėjęs romaną su S. Daniels.
 
Savo pranešime, parašytame didžiosiomis raidėmis, D. Trumpas užsiminė apie „neteisėtą informacijos nutekinimą iš korumpuotos ir labai politiškos Manhatano apygardos prokuratūros“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.03.19; 07:52
print