D. Trumpas populiarumu atsilieka nuo R. DeSantiso


Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.

Niujorkas, gruodžio 15 d. (tca/dpa-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas gavo smūgį iš Floridos gubernatoriaus Rono DeSantiso dar vienoje apklausoje apie galimą 2024 metų respublikonų prezidento pirminių rinkimų dvikovą.
 
Praėjus mėnesiui po nesėkmingo kampanijos starto, trečiadienį paskelbtoje „The Wall Street Journal“ apklausoje D. Trumpą palaiko tik 38 proc. tikėtinų respublikonų rinkėjų pirminiuose rinkimuose, o R. DeSantisą – 52 proc.
 
Apklausa parodė, kad D. Trumpas pirmauja tarp tų rinkėjų, kurie save laiko „labai konservatyviais“ ir neturi aukštojo išsilavinimo, o R. DeSantisas populiaresnis tarp save laikančių „šiek tiek konservatyviais“ ir turinčių aukštąjį išsilavinimą.
 
Apklausoje teigiama, kad 86 proc. respublikonų palankiai vertina R. DeSantisą, t. y. gerokai daugiau nei 71 proc. respondentų, teigiančių tą patį apie D. Trumpą. Buvo apklausta apie 1 500 rinkėjų, galima paklaida – 2,5 proc.
 
Ši apklausa atlikta praėjus dienai po to, kai atskira Safolko universiteto ir „USA Today“ apklausa parodė, kad tarp respublikonų ir į respublikonus linkstančių rinkėjų R. DeSantis 23 proc. lenkia D. Trumpą.
 
Daugelis politikos analitikų abiejose pusėse kaltina D. Trumpą dėl respublikonų pralaimėjimo kadencijos vidurio rinkimuose. Jo parinkti kraštutinių dešiniųjų pažiūrų kandidatai daugiausia pralaimėjo, ypač pagrindinėse svyruojančiose valstijose, o tai leido demokratams išlaikyti Senato kontrolę ir patirti minimalius nuostolius netekus kelių vietų Atstovų Rūmuose.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.12.15; 11:07
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *