Dailininko Antano Rimanto Šakalio atminimui


Dailininkas Antanas Rimantas Šakalys. Slaptai.lt nuotr.

Eidamas 82-uosius trečiadienį mirė grafikas, Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narys Antanas Rimantas Šakalys.

Dailininką Antaną Rimantą Šakalį turėtume pažinoti visi, neabejingi Lietuvos likimui.

Jis – plataus žvilgsnio menininkas, daug nuveikęs grafikos, knygų iliustracijų, tapybos, ekslibriso, dizaino, estampo bei suvenyrinės filatelijos srityse. Bet svarbiausia, kad dailininkas kūrė vien Lietuvos mokslo, istorijos ir kultūros temomis. Jam svarbiausia istorinė tautos atmintis. Iš visų autoriaus darbų sklinda didelis pasididžiavimas savo tauta.

Dailininkas Antanas Rimantas Šakalys. Slaptai.lt nuotr.

Dailininką A.R.Šakalį ypač išgarsino unikalūs suvenyriniai vokai. Vokas dalininkui nėra vien dėklas, kuriame keliauja laiškas. Jei voką sumaniai papuoštume piešiniais arba nuotraukomis, jis daug papasakotų apie šalį.

Vokus nedidelėmis serijomis A.R.Šakalys pradėjo kurti nuo 1979-ųjų. Jis vokuose net pavaizdavęs, kaip turėtų atrodyti Laisvės paminklas Lukiškių aikštėje…

Mūsų portale yra paskelbtas dviejų dalių videointerviu, pavadintas, kaip dailininkas Antanas Rimantas Šakalys priešinasi kosmopolitizmui (https://slaptai.lt/kaip-dailininkas-antanas-rimantas-sakalys-priesinasi-kosmopolitizmui-1/; https://slaptai.lt/kaip-dailininkas-antanas-rimantas-sakalys-priesinasi-kosmopolitizmui-3/)

Dailininko Antano Rimanto Šakalio vokas

Taip pat publikuotas puikus pašnekesys, kuo paminklas skiriasi nuo kanalizacijos vamzdžio (https://slaptai.lt/dailininkas-antanas-sakalys-kuo-paminklas-skiriasi-nuo-kanalizacijos-vamzdzio/)

Šie videopokalbiai – puiki proga prisiminti Anapilin iškeliavusį didžiavyrį, tikrą lietuvį.

Slaptai.lt redakcija

2019.11.01; 05:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *