Dalykai, kuriuos pravartu žinoti, pirmą kartą lankantis pas ginekologą


Moteris. Vytauto Visocko nuotr.

Daugeliui paauglių ir moterų pirmą kartą apsilankyti pas ginekologą gali būti nelengva ir bauginanti užduotis. Paprastai, profilaktikos tikslais, rekomenduojama pirmą kartą apsilankyti pas specialistą sulaukus 13–15 metų amžiaus. Nors yra visiškai normalu jaudintis prieš pirmąjį vizitą, tikrai nėra jokios priežasties nerimauti. Galite būti užtikrinta, jog viskas praeis sklandžiai.

Jūsų gydytojas viską nuodugniai jums paaiškins. Tikėtina, jog pokalbis bus apie tokius dalykus kaip jūsų sveikatos istorija, šeima ir jų sveikata. Gydytojas gali užduoti klausimus apie jūsų menstruacinį ciklą, seksualinį aktyvumą, alkoholio vartojimą, ir kt. Svarbu į šiuos klausimus atsakyti sąžiningai, kad specialistas galėtų tiksliai suprasti ir įvertinti jūsų sveikatos problemas.

Ko tikėtis patikros metu?

Vizito metu, paprastai atliekama keletas tyrimų. Šie tyrimai skirsis priklausomai nuo to, kokia vizito priežastis, ar esate seksualiai aktyvi ir kiek jums metų. Yra įprasta matuoti paciento ūgį, svorį ir kraujospūdį, taip pat įvertinti išorinių lytinių organų, dubens organų, krūtų būklę. Didelė tikimybė, jog pirmas vizitas gali apsiriboti tiesiog pokalbiu su gydytoju.

Išorinių lytinių organų apžiūros metu, specialistas apžiūrės sritį aplink jūsų makšties angą. Tai apima lytines lūpas, vulvą, klitorį ir išangę. Jūsų gydytojas netgi gali naudoti veidrodį, kad pati galėtumėte pamatyti, kaip atrodo šios kūno dalys.

Dubens tyrimas atliekamas kasmet, kai pacientėms sukanka 21 metai. Šio greito testo metu, specialaus prietaiso pagalba, yra apžiūrimos vulva, kiaušidės, gimdos kaklelis, gimda ir šlapimo pūslė.

Ginekologas taip pat gali atlikti ir kitus tyrimus, kurie leistu patikimai nustatyti, ar nėra lytiniu keliu plintančių ligų požymių, atlikti PAP tepinėlį. PAP tepinėlio paėmimo procedūra yra švelni ir neskausminga. Specialistas švelniai perbraukia vatos tamponėliu per gimdos kaklelį, kad paimtu ląstelių mėginį.

Pasiruošimas prieš patikrą

Prieš pirmąjį apsilankymą pas ginekologą, nebūtina skustis ar depiliuoti plaukelių aplink makštį, tačiau tą dieną pravartu nusiprausti po dušu, naudojant švelnų muilą.

Svarbu suvokti, jog pokalbiai su gydytoju, vykstantys jūsų vizito metu, bus konfidencialūs. Jei pacientė yra jaunesnė nei 18 metų, tam tikra informacija gali būti bendrinama su tėvais ar globėjais jūsų gydytojo nuožiūra.

Vizito metu, nebijokite ginekologui užduoti rūpimus klausimus. Gera mintis yra susidaryti klausimų sąrašą ir jį tiesiog su savimi atsinešti. Jokia tema nėra pernelyg keista, kad josnebūtų galima aptarti.

Profesionali ginekologija Vilniuje Unavita.

2022.01.20; 00:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *