Daugiausiai žemės Lietuvoje valdo Karbauskių šeima


Ramūnas Karbauskis. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Pirmoje didžiausių žemės valdytojų Lietuvoje sąrašo vietoje – Karbauskių šeima, skelbia „15min“.
 
Pasak portalo, vien verslininkui ir politikui Ramūnui Karbauskiui priklausanti žemės ūkio produktų gamintoja „Agrokoncernas“ nuosavybės teise Lietuvoje turi apie 10 tūkst. hektarų žemės, rodo Registrų centro duomenys apie tiesiogiai ir netiesiogiai valdomą žemę.
 
Tačiau išanalizavus visų į 200 daugiausia žemės nuosavybės teise valdančių įmonių sąrašą patekusių įmonių akcininkus paaiškėjo, kad didžiausių žemvaldžių gretose rikiuojasi jau ne vienas Karbauskis: prie tėvo prisijungė abudu sūnūs – Justinas bei Mantas bei sesuo Jurgita Karbauskytė, įspūdingus žemių plotus valdantys per įmones.
 
15min atlikta analizė, remiantis Registro centro skaičiavimais ir kitais duomenimis, atskleidžia, kad 40 stambiausių žemės savininkų Lietuvoje įsigiję beveik 104 tūkst. hektarų žemės. Dar antra tiek ar net kelis kartus daugiau jie nuomojasi iš kitų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.09.18; 00:30
print

Vienas komentaras

  • Kas Lietuvos valstybei geriau ir saugiau: 1) kad lietuvišką žemę valdytų užsieniečiai ar vietiniai Lietuvos piliečiai ,lietuviai; 2) kad būtų nedirbami ir neprižiūrimi žemės didžiuliai plotai ar juos vartotų ir prižiūrėtų, įsigijus nuosavybėn ar nuomuojant ,Lietuvos piliečiai,lietuviai?

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *