Dėl draugės nužudymo kalinamas buvęs PAR sprinteris O. Pistorius lieka už grotų


PAR sprinteris Oscaras Pistorius lieka už grotų. EPA-ELTA nuotr.

Pretorija, kovo 31 d. (AFP-ELTA). Praėjus dešimčiai metų po buvusios Pietų Afrikos sprinto žvaigždės Oscaro Pistorius‘o įkalinimo dėl draugės Reevos Steenkamp nužudymo, atmestas jo prašymas išeiti į laisvę anksčiau laiko.
 
Lygtinio paleidimo komisija, penktadienį posėdžiavusi kalėjime Pretorijos priemiestyje, kuriame kali O. Pistorius, atmetė paralimpinio čempiono malonės prašymą, sakė R. Steenkamp tėvų advokatė Tania Koen. Dabar jo prašymas bus nagrinėjamas po metų.
 
„Nežinau, dėl kokių priežasčių prašymas buvo atmestas“, – teigė advokatė. Jai esą tik pranešta, „kad jis atmestas ir po metų vėl bus svarstomas“. T. Koen klientai, nužudytos moters tėvai, kelis kartus pasisakė prieš O. Pistorius‘o paleidimą pirma laiko.
 
O. Pistorius draugę nušovė 2013 metais naktį į vasario 14-ąją pro vonios kambario duris savo namuose. Jis tikino, kad palaikė ją įsibrovėliu.
 
O. Pistorius buvo suimtas iš karto po nusikaltimo. 2014-aisiais jis pradžioje dėl netyčinio nužudymo buvo nuteistas penkerius metus kalėti.
 
Tačiau prokuratūra nuosprendį apskundė ir apkaltino jį nužudymu. Tada kalinimo laikas 2016 m. buvo padidintas iki šešerių metų. Per naują apeliacinį procesą O. Pistorius 2017-aisiais galiausiai buvo nuteistas 13 metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausme.
 
Pietų Afrikos įstatymai numato, kad nuteistasis gali prašyti malonės atlikęs pusę bausmės.
 
Ši nužudymo byla sulaukė didžiulio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio.
 
Prieš draugės nužudymą O. Pistorius įėjo į sporto istoriją. 2012 metų olimpinėse žaidynėse Londone jis tapo pirmuoju neįgaliu sportininku, 400 m bėgimo rungtyje varžęsis kartu su sveikais sportininkais. Be to, su kojų protezais bėgantis O. Pistorjus paralimpinėse žaidynėse laimėjo iš viso šešis aukso medalius.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.04.01; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *