Dėl neramumų Prancūzijoje E. Macronas atšaukė valstybinį vizitą į Vokietiją


Paryžius, liepos 1 d. (ELTA). Prancūzijos prezidentas Emmenuelis Macronas atšaukė savo vizitą į Vokietiją. Prezidentas dėl vidaus politinės situacijos ateinančiomis dienomis turi likti Prancūzijoje, pranešė Eliziejaus rūmai ir Vokietijos prezidentūra. E. Macronas telefonu kalbėjosi su vokiečių kolega Franku Walteriu Steinmeieriu ir informavo jį apie padėtį savo šalyje, sakė F. W. Steinmeierio atstovė.
 
„Prezidentas E. Macronas paprašė atidėti planuotą valstybinį vizitą Vokietijoje“, – teigiama toliau pranešime. F. W. Steinmeieris esą apgailestauja dėl atšaukto vizito, tačiau visiškai supranta situaciją. Jis labai įdėmiai sekąs įvykius Prancūzijoje. F. W. Steinmeieris tikisi, kad smurtas gatvėse kiek įmanoma greitai liausis ir bus atkurta socialinė taika.
 
E. Macronas su valstybiniu vizitu Vokietijoje turėjo lankytis liepos 2–4 dienomis. „Vizitas bus surengtas, kai tik bus įmanoma“, – sakė atstovė. Jau kovą dėl protestų prieš pensijų reformą Prancūzijoje teko atšaukti čia numatytą naujojo britų karaliaus Karolio III vizitą.
 
Prancūzijoje jau kelias dienas tęsiasi smarkios riaušės, kilusios po to, kai antradienio vakarą Nantere eismo kontrolės metu policininkas nušovė 17 metų Šiaurės Afrikos kilmės vaikiną. Naktį į šeštadienį Prancūzijoje buvo sulaikyta per 1 300 žmonių. Protestuotojai plėšė parduotuves, padeginėjo automobilius.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.07.02; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *