Dėl per didelio žmonių srauto Vilniuje uždaromas sakurų parkas


Vilniuje žydi sakuros. 2014-ieji. Vytauto Visocko nuotr.

Nuo šeštadienio Vilniuje uždaromas sakurų parkas. Tai feisbuke pranešė sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas.
 
Sprendimas priimtas, pamačius, kad nepavyks suvaldyti į parką plūstančių žmonių.
 
„Gyventojų ir transporto srautus mieste stebime kasdien. Dronų pagalba realius srautus matome tiesiogiai. Tai leido mums išvengti skubotų sprendimų dėl parkų uždarymo, nes pamatėme, kad žmonės laikosi saugumo rekomendacijų ir tik išskirtiniais atvejais nereaguoja net ir į garsinio drono perspėjimus. Visgi su sakurų parku turime kitą situaciją. Pamatėme, kad žmonių srauto čia suvaldyti nesugebėsime – jis tiesiog per didelis“, – feisbuke rašo sostinės savivaldybės atstovas.
 
Vilniaus centre pavasarį žydinčias sakuras, kasmet sutraukiančias daugybę vilniečių, šiemet dėl karantino ir būriavimosi pavojų buvo pasiūlyta stebėti gyvos transliacijos metu internetu. Vilniaus miesto savivaldybė kartu su telekomunikacijų bendrove „Telia“ rado technologinį sprendimą ir nuo ketvirtadienio suteikė galimybę sakurų žydėjimą matyti internetu www.karantinas.lt/sakuros.
 
ELTA primena, kad Lietuvoje karantinas pratęstas iki balandžio 27-osios. Gyventojams rekomenduojama viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus tėvus su vaikais.
 
Informacijos šaltinios – ELTA
 
2020.04.12; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *