Dėl pūgos JAV žuvo 32 žmonės, dingo elektra, sutriko kelionės


Dėl pūgos JAV žuvo 32 žmonės, dingo elektra, sutriko kelionės. EPA-ELTA nuotr.

Vašingtonas, gruodžio 26 d. (AFP-ELTA). Dėl žiaurios žiemos audros Kalėdų dieną, sekmadienį, milijonai amerikiečių patyrė pavojų ir nelaimes, intensyviam snygiui ir šalčiui apėmus kai kurias rytines JAV dalis, o mirčių, susijusių su oro sąlygomis, skaičius padidėjo iki mažiausiai 32.
 
Krizinė situacija susiklostė Bafale, Niujorko valstijos vakaruose. Mieste siautė pūga, pagalbos tarnybos negalėjo pasiekti labiausiai nukentėjusių rajonų.
 
Iš Bafalo kilusi Niujorko valstijos gubernatorė Kathy Hochul palygino padėtį su „karo zona“ ir sakė, kad pakelėse įstrigusios transporto priemonės „šokiravo“. Sniego pusnys siekė 2,4 metro, nutrūkęs elektros tiekimas sukūrė gyvybei pavojingas sąlygas. Sekmadienio vakarą K. Hochul žurnalistams sakė, kad sąlygos kelia pavojų gyventojų gyvybei, ir perspėjo visus, esančius šiame rajone, likti patalpose.
 
Daugiau nei 200 tūkst. žmonių keliose rytinėse valstijose Kalėdų rytą prabudo be elektros, daugeliui kitų sugriuvo atostogų kelionių planai, nors pasirodė ženklų, kad penkias dienas trukusi audra su pūga ir smarkiais vėjais atlėgsta.
 
Dėl ekstremalių orų savaitgalį visose 48 gretimose JAV valstijose vyravo minusinė temperatūra, buvo atšaukta tūkstančiai skrydžių, gyventojai įstrigo apledėjusiuose ir apsnigtuose namuose.
 
Patvirtintos 32 su oro sąlygomis susijusios mirtys devyniose valstijose, mažiausiai 13 žmonių mirė Erio apygardoje, kurioje yra Bafalas, o pareigūnai perspėjo, kad aukų skaičius tikrai didės.
 
Pagalbos darbuotojai Bafalo regione aptiko kūnus transporto priemonėse bei po sniego pusnimis. Tarptautinis miesto oro uostas uždarytas iki antradienio, draudimas vairuoti galioja visoje Erio apygardoje. Dėl užšalusių elektros pastočių kai kurie gyventojai liks be elektros iki antradienio.
 
Audra, viena smarkiausių per pastaruosius dešimtmečius, sekmadienį privertė atšaukti Jungtinėse Valstijose beveik 3 tūkst. skrydžių, keliautojai visą Kalėdų dieną buvo įstrigę arba vėlavo Atlantos, Čikagos, Denverio, Detroito, Niujorko oro uostuose.
 
Kanados Britų Kolumbijoje šeštadienį apvirtus autobusui, manoma, dėl apledėjusio kelio, žuvo keturi žmonės, 53 buvo nuvežti į ligoninę, du iš jų buvo kritinės būklės. Šimtai tūkstančių žmonių liko be elektros Ontarijuje ir Kvebeke, didžiuosiuose miestuose daugelis skrydžių buvo atšaukti, sustabdytas traukinių eismas tarp Toronto ir Otavos.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.27; 06:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *