Dėl teisėjo vardą pažeminusio A. Markevičiaus atleidimo iš pareigų


Tiesa ir teisingumas – svarbiausia

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su generalinio prokuroro 2022 m. sausio 6 d. raštu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjo Algio Markevičiaus atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.
 
Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjo A. Markevičiaus įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų. Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas Generalinei prokuratūrai informavus, kad teisėjas A. Markevičius buvo sustabdytas neblaivus vairavęs automobilį.
 
Tai jau ketvirtas atvejis per pastaruosius dvejus metus, kai teisėjui keliamas atsakomybės klausimas dėl vairavimo neblaiviam. Prezidentas pabrėžia, kad ši situacija netoleruotina, nes tokie atvejai menkina visos bendruomenės narių reputaciją ir kelia susirūpinimą teismų sistemos ateitimi. Jie liudija, kad teismų sistemoje taikomos vidinės priemonės nėra pakankamos.
 
„Teismų sistema turi būti stiprinama, tačiau prie to turi prisidėti ir pati teismų bendruomenė iš vidaus. Valstybei yra itin svarbu, kad teismų sistemoje dirbtų profesionaliausi teisininkai, kurių reputacija nekeltų abejonių. Pastangas pritraukti tokius profesionalus ir juos išsaugoti turi dėti visos valdžios“, – sakė prezidentas.
 
Šalies vadovas pabrėžia, kad teisėjai privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, o visos valdžios turi dėti pastangas teismų sistemai stiprinti, nes nuo to priklauso žmonių pasitikėjimas teisingumu valstybėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.01.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *