Dešimtys Rusijos ambasados darbuotojų paliko Čekiją


Rusijos ambasada Prahoje. EPA – ELTA nuotr.

Dešimtys Rusijos ambasados darbuotojų pirmadienį paskutiniuoju iš kelių specialiųjų traukinių paliko Čekiją ir išvyko tėvynės kryptimi.
 
Vyriausybė Prahoje buvo davusi Kremliui laiko iki gegužės pabaigos smarkiai sumažinti savo diplomatinį buvimą ES šalyje. Ši sąlyga dabar įgyvendinta, pranešė Čekijos užsienio reikalų ministerija. Ateityje Prahoje dirbs tik septyni Rusijos diplomatai ir 25 administracinio ir techninio personalo darbuotojai.
 
Diplomatinis ginčas prasidėjo balandžio pabaigoje. Čekija apkaltino Rusijos žvalgybos agentus dėl penkių sprogimų amunicijos sandėlyje šalies rytuose 2014 metais. Per incidentą žuvo du žmonės. Kremlius kategoriškai paneigė bet kokias sąsajas su sprogimais. Abi šalys išsiuntė viena kitos diplomatus. Be to, Rusija įtraukė Čekiją į vadinamąjį nedraugiškų valstybių sąrašą.
 
Ginčas paveikė ir rusišką mokyklą Prahoje, kuri įsteigta dar 1922-aisiais. Kadangi daugelis mokytų buvo akredituoti kaip ambasados administracijos darbuotojai, jie taip pat buvo priversti palikti šalį. Čekija pradėjo „šios švietimo įstaigos naikinimą“, pranešime kritikavo Rusijos ambasada.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.01; 09:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *