Didžioji Britanija neatmeta galimybės perduoti Ukrainai sparnuotųjų raketų „Storm Shadow“


Londonas

Kyjivas, gruodžio 15 d. (ELTA). Didžioji Britanija neatmeta galimybės perduoti Ukrainai aviacinių sparnuotųjų raketų „Storm Shadow“.
 
Tai ketvirtadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriaus Beno Wallace`o interviu radijo stočiai „Times Radio“.
 
„Aš neketinu daryti prielaidų dėl ginkluotės tiekimo. Rusija norėtų žinoti, kokių rūšių ginklų galime perduoti Ukrainai, kad ją paremtume. Mes svarstysime tai su ukrainiečiais, atsižvelgdami į jų poreikius ir technines galimybes“, – sakė B. Wallace`as.
 
Jis pabrėžė, kad galimas amerikietiškų raketų kompleksų „Patriot“ tiekimas Ukrainai būtų svarbus momentas jos kare su Rusija.
 
„Jeigu JAV tai padarytų, būtų žengtas labai svarbus žingsnis“, – pareiškė Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos vadovas.
 
„rbc.ua“ primena, kad „Storm Shadow“ yra prancūzų ir britų gamybos „oras-žemė“ klasės aviacinė sparnuotoji raketa, skirta svarbiems stacionariems taikiniams, kuriuos gerai saugo oro gynybos priemonės, naikinti.
 
Ją galima naudoti bet kuriuo paros metu, sunkiomis meteorologinėmis sąlygomis, veikiant priešo elektroninio trukdymo priemonėms.
Jos skrydžio nuotolis – daugiau kaip 250 kilometrų, aukštis – 30-40 metrų.
 
„rbc.ua“ primena, jog anksčiau Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas atsakė į Rusijos grasinimus smogti Ukrainai raketomis per Naujuosius metus. Jis pareiškė, kad ukrainiečiai turės ir gana didelio nuotolio raketų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *