Didžiuliai nuostoliai Makijivkoje – dėl įsakymo klausytis V. Putino kalbos


Vladimiro Putino fizionomija

Kyjivas, sausio 8 d. (ELTA). Vienas rusų karys, sužeistas sausio 1 dieną Makijivkoje, kur buvo apgyvendinti mobilizuoti kariai iš Saratovo srities, sakė, kad daugybės aukų priežastis buvo vadų įsakymas susirinkti į aktų salę ir išklausyti naujametinę Rusijos prezidento kalbą, rašoma „Telegram“ kanale „Sejatel vetra“.
 
Kanale buvo paskelbtas sužeisto mobilizuoto vyro iš Samaros vaizdo įrašas. Patyręs nudegimus ir būdamas ligoninėje jis papasakojo į kamerą, kad sausio 1-osios naktį kariams buvo įsakyta susirinkti aktų salėje išklausyti naujametinio Vladimiro Putino kreipimosi.
 
Pasak šauktinio, įsakymą davė Rusijos ginkluotųjų pajėgų pulkininkas Romanas Jenikejevas, o patys kariai esą prašė to nedaryti, nesiburti į vieną vietą. „Bet mes negalėjome nepaklusti karininkams“, – apibendrino jis.
 
Mirtis. Stop. Slaptai.lt nuotr.

Anksčiau buvo pranešta, kad Makijivkoje, profesinės mokyklos pastate okupuotoje Donecko regiono dalyje, buvo apgyvendinta daug mobilizuotų karių, vėliau į pastatą pataikė sviedinys. Pastatas buvo visiškai sunaikintas.
 
Vadinamasis „DNR informacijos ministro“ pirmasis pavaduotojas Danilas Bezsonovas pareiškė, kad smūgis buvo nukreiptas į pastatą, kuriame buvo įsikūrę mobilizuotieji iš Saratovo srities.
 
Aukos galėjo siekti iki 500 karių, nors Rusija pripažino tik 89 savo karių netektis.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2023.01.09; 10:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *