Diskutuos dėl asmens duomenų kibernetinio saugumo užtikrinimo privačiame sektoriuje


Lietuvos parlamento narys, Seimo NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Slaptai.lt nuotr.

Paaiškėjus apie kibernetinių nusikaltėlių nutekintus ir paskelbtus „CityBee“ klientų bei kitų internetinių svetainių vartotojų duomenis, antradienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje bus diskutuojama dėl asmens duomenų kibernetinio saugumo užtikrinimo.
 
„Reaguodami į visa tai, kas įvyko ir vyksta, norime su ekspertais išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko. Be jokios abejonės, tai galbūt yra gilesnė problema, tai yra kibernetinio saugumo spragos privačiame sektoriuje ir menka privataus sektoriaus kibernetinio saugumo kontrolė. Kibernetinio saugumo centras atsakingas už valstybinės infrastruktūros kibernetinį saugumą, o privatus sektorius iš esmės privalo pats užtikrinti vartotojų, klientų duomenų apsaugą“, – Eltai teigė NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
 
Todėl komiteto pirmininko teigimu, NSGK posėdyje bus su ekspertais aptariama susidariusi situacija, pamokos Lietuvai bei galimos rekomendacijos ir sprendiniai, siekiant užtikrinti kibernetinį saugumą privačiame sektoriuje.
 
„Tai esminis klausimas, kokioje būklėje esame, ar nereikia kokių nors rekomendacijų ar teisinių pokyčių, kad kontrolė ir atsakomybė privačiame sektoriuje taip pat išaugtų“, – sakė L. Kasčiūnas.
 
ELTA primena, kad pastarąją savaitę paaiškėjo, jog kibernetiniai nusikaltėliai forume paskelbė apie 110 tūkst. Lietuvoje registruotų automobilių nuomos paslaugas teikiančios „CityBee“ klientų informaciją, Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pavogtų duomenų.
 
Tarp paviešintų duomenų buvo „CityBee“ klientų vardai, pavardės, asmens kodai, vairuotojų pažymėjimų numeriai ir jų galiojimo datos.
Visgi teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska teigė, kad rizikos, kylančios nutekėjus dalies „CityBee“ klientų asmens duomenims, yra laikomos mažomis, todėl nukentėjusiems asmenims kol kas nesiūloma keisti banko kortelių ar vairuotojo pažymėjimo.
 
Kiek vėliau tame pačiame forume buvo paviešinta ir „DarniPora.lt“ pažinčių svetainės vartotojų duomenys, tai pat svetainės orakulas.lt, kurios valdymą vėliau perėmė „OlyBet“, vartotojų informacija. Taip pat buvo pranešta ir apie nutekintus neteisėtai veiklą vykdančios ir formaliai Lietuvoje blokuojamos piratinio turinio transliavimo svetainės „Filmai.in“ vartotojų duomenis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.23; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *