Dokumentinio filmo apie Osipą Mandelštamą premjera


Maloniai kviečiame į dokumentinio filmo „Išsaugok mano kalbą amžiams“ (Сохрани мою речь нaвсегда) apie įžymųjį rusų poetą Osipą Emiljevičių Mandelštamą premjerą. Režisierius Roman Liberov, 2015, 84 min., Rusija, dokumentinis filmas apie poetą Osipą Mandelštamą, rusų k., liet. subt.

Renginys vyks 2016 m.  vasario 29 d. (pirmadienį), 17 val. 30 min. Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo), Vilniuje.

Dalyvauja filmo kūrėjas režisierius Roman Liberov (Maskva).

Šiais metais švenčiame 125-asias  Osipo Mandelštamo gimimo metines! Poeto prosenelis Jozefas, senelis Benjaminas ir tėvas Šancl – visi kilę iš Žagarės. 

Poeto Osipo Mandelštamo istorija, atkurta menų ir žanrų – lėlių teatro, dizaino, kompiuterinės grafikos, dokumentikos – samplaikoje. Maištinga Mandelštamo eilėraščių dvasia metė iššūkį valdžiai, kurios aparatas pasmerkė jų autorių žūčiai viename iš daugybės etapinių sovietų lagerių netoli Vladivostoko. Didelė dalis eilėraščių būtų galėję ir neišlikti, jei ne poeto žmona Nadežda, kuri juos mintinai išmoko, perrašinėjo ranka ir saugojo, laukdama laikų, kai jie galės būti paskelbti.       

APIE REŽISIERIŲ

Roman Liberov gimė Vilniuje 1980 metais, režisūros studijas baigė Maskvos kinematografijos institute (VGIK‘e), stažavosi BBC, vėliau šešerius metus ten dirbo.

Per vieną dešimtmetį jis sukūrė filmus apie rašytojus Jurijų Olešą („Юрий Олеша по кличке „писатель“, 2009), Josifą Brodskį („Разговор с небожителем“, 2010), Georgijų Vladimovą („Один день Жоры Владимова“, 2011), Sergejų Dovlatovą („Написано С.Д.“, 2012), Ilją Ilfą ir Jevgenijų Petrovą („Ильфипетров“, 2013), o pernai rudenį – apie sovietų režimo žiauriai nukankintą vieną geriausių XX amžiaus Rusijos poetą Osipą Mandelštamą, kurio giminės iš tėvo pusės šaknys veda į Žagarę.

Režisierius kartu yra įdomus paskaitininkas, literatūros archyvų tyrinėtojas,  rusų ir anglų kalbomis mokantis įkvėptai papasakoti daugybę su jo filmų herojų biografijomis ir kūryba susijusių istorijų.

2016.02.29; 16:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *