Donaldas Trampas žada greitai paskirti naują FTB vadovą


Print

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) žada greitai paskirti naują Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių po to, kai sukėlė politinę audrą atleisdamas buvusį vadovą, kuris tyrė galimus jo rinkimų kampanijos ryšius su Rusija, rašo „Reuters“.

D. Trampas sakė žurnalistams, kad jis gali paskelbti savo sprendimą apie tai, kas pakeis buvusį FTB direktorių Džeimsą Komį (James Comey) iki kito penktadienio, prieš išvykdamas į savo pirmąjį užsienio vizitą.

Anot JAV prezidento, procesas bus greitas, o dauguma kandidatų yra gerai žinomi, gerbiami ir talentingi – kaip tik tai, ko reikia FTB.

D. Trampas susilaukė kritikos už Dž. Komio atleidimą. Šis vadovavo FTB tyrimui dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 m. JAV prezidento rinkimus ir galimus Maskvos ryšius su D. Trampo rinkimų kampanija. Ir Rusija, ir Baltieji rūmai neigia tokius įtarimus bei sako, kad jokio sąmokslo nebuvo.

Pasak Baltųjų rūmų atstovo, svarstoma 11 kandidatų į atsilaisvinusį FTB vadovo postą. Tarp jų yra laikinasis FTB direktorius Endrius Makeibas (Andrew McCabe), respublikonų senatorius Džonas Korninas (John Cornyn), Niujorko apeliacinio teismo teisėjas Maiklas Garsija (Michael Garcia) ir buvusio generalinio prokuroro pavaduotoja Alisa Fišer (Alice Fisher).

Informacijos šaltinis – ELTA agentūra.

2017.05.05; 02:30