Donaldas Trumpas: Amerika nebegali būti pasaulio policininkė


JAV prezidentas Donaldas Trumpas, trečiadienį lankydamasis su neskelbtu vizitu Irake, pareiškė, kad Amerika nebegali būti pasaulio policininkė, praneša televizijos kanalas NBC.

„Neteisinga, kai visa našta tenka mums, Jungtinėms Valstijoms, – sakė Baltųjų rūmų šeimininkas. – Mes išsibarstę po visą pasaulį. Mes esame šalyse, apie kurias dauguma žmonių net nėra girdėję. Garbės žodis, absurdiška“.

Prezidentas kartu su pirmąja ponia apsilankė į vakarus nuo Bagdado esančioje Ain al Asado aviacijos bazėje ir apie 20 minučių kalbėjosi su Amerikos kariškiais. D. Trumpas taip pat susitiko su JAV ambasadoriumi Irake ir kariuomenės vadovybe.

Gruodžio 19 d. Amerikos lyderis paskelbė nusprendęs pradėti Jungtinių Valstijų kariuomenės išvedimą iš Sirijos. Šį žingsnį jis motyvavo tuo, kad teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė Sirijos teritorijoje nugalėta, ir tai buvo vienintelė priežastis, dėl kurios JAV ginkluotosios pajėgos ten buvo. Pasak JAV pareigūnų, daugiau kaip 2 tūkstančių kariškių išvedimas iš Sirijos truks 60-100 dienų.

Vašingtonas pradėjo karinę operaciją prieš IS Irake 2014 metų birželį, o Sirijoje – 2014 metų rugsėjį.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.27; 07:30

print