Donaldas Trumpas ir vėl susilaukė kritikos


JAV prezidentas Donaldas Trumpas apkaltintas rasizmu – savo tviterio paskyroje jis išplatino žinutę, nukreiptą prieš kelias Kongreso nares iš demokratų partijos. D. Trumpo paraginimas kongresmenėms „grįžti ten, iš kur atėjo“ iššaukė dar vieną audrą dėl prezidento pažiūrų į rasinę įvairovę ir imigraciją.
 
Praėjusiais metais D. Trumpas keletą kartų yra pakartojęs, kad Afrikos valstybių tautos yra niekam tikusios, taip pat jis nuolat kartoja apie migrantų „invaziją“. D. Trumpas buvo ir vienas aktyviausių Baracko Obamos kilmės sąmokslo teorijos šalininkų, teigdamas, jog B. Obama gimė ne ant JAV žemės, todėl legaliai negalėjo būti prezidentu.
 
Tviteryje D. Trumpas kreipėsi į „progresyvias demokratų kongresmenes“ ir tikriausiai turėjo omenyje grupę pirmą kartą į Atstovų Rūmus išrinktų jaunų, liberalių moterų. Jis tvirtino, kad moterys „kilusios iš šalių, kurių vyriausybės yra visiška katastrofa“. Vėliau jis pasiūlė kongresmenėms grįžti ten, iš kur atvykusios. Prezidentas teigė, kad Atstovų rūmų pirmininkė Nancy‘ė Pelosi „bus labai laiminga (kongreso narėms) greitai suorganizuoti nemokamą kelionę“.
 
Trys kongresmenės iš grupės – Alexandria Ocasio-Cortez, Rashida Tlaib ir Ayanna Pressley – gimė ir užaugo JAV. Ketvirtoji – Ilhana Omar – į JAV persikraustė būdama vaikas. A. Ocasio-Cortez gimė Bronkse, Niujorke, maždaug 19 km nuo „Queens“ ligoninės, kur gimė D. Trumpas.
 
D. Trumpas tviterio paskyroje apkaltino Kongreso nares, esą šios nuožmiai kritikavusios jį ir JAV.
 
Jis parašė: „Kaip įdomu matyti, kad progresyvios demokratės Kongreso atstovės, kilusios iš valstybių, kurių vadovai yra visiška katastrofa, blogiausi, labiausiai korumpuoti ir nepajėgūs, neturintis galios jokiame pasaulio kampelyje (jei šios šalys apskritai turi funkcionuojančią vyriausybę), šiuo metu garsiai ir nuožmiai aiškina JAV žmonėms, geriausiai ir galingiausiai tautai planetoje, kaip JAV turėtų būti valdoma. Kodėl joms negrįžus į savo šalis ir nesutvarkius visiškai sugedusių, nusikaltimų persmelktų vietų, iš kurių jos kilusios. Tada jos galės sugrįžti čia ir parodyti, kaip tai daroma.“
 
Jis atvirai nenurodė, apie kurias moteris šneka. Vis dėlto, iš pirmininkės N. Pelosi nuorodos galima spręsti, kad D. Trumpas referavo į A. Ocasio-Cortez, R. Tlaib, A. Pressley ir I. Omar. Praėjusią savaitę N. Pelosi susiginčijo su A. Ocasio-Cortez.
 
N. Pelosi D. Trumpo žinutes pavadino ksenofibiškomis. Tviterio paskyroje ji rašė: „Kai D. Trumpas sako keturioms JAV kongreso atstovėms keliauti atgal į savo šalis, jis tik dar kartą patvirtina, kad planas „Make America Great Again“ visada buvo planas vykdyti veiksmus, kad Amerika būtų vėl „balta“.
 
Pirmininkė papildė rašydama, kad „JAV įvairovė visada bus valstybės stiprybė, o vienybė – jėga“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.15; 10:00
print