Donaldas Trumpas piktai užsipuolė JAV specialųjį prokurorą


Donaldas Trampas, JAV prezidentas. EPA – ELTA nuotr.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kalbėdamas Merilande surengto konservatorių suvažiavimo metu, aršiai užsipuolė specialųjį prokurorą Robertą Muellerį ir savo kritikus, informuoja BBC. 

Savo ilgiausioje kada nors pasakytoje kalboje JAV vadovas plūdo šiuo metu R. Muellerio vykdomą tyrimą dėl D. Trumpo rinkimų štabo galimo slapto susitarimo su Rusija per rinkimus į prezidento postą. D. Trumpas ne sykį specialiojo prokuroro vadovaujamą tyrimą yra pavadinęs „raganų medžiokle“. 

Prezidentas savo kalboje vis kartojo, kad nei R. Muelleris, nei pastarąjį į postą paskyręs JAV generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas „niekada negavo nė balso“. 

„Dabar laukiama ataskaitos iš tų žmonių, kurie niekada net nebuvo išrinkti“, – konservatorių pritarimo šūksniais palydėta D. Trumpo frazė. Spėjama, kad jau visai netrukus R. Muelleris turėtų užbaigti tyrimą ir įteikti ataskaitą generaliniam prokurorui. 

Tuo tarpu dėl nesiliaujančių prezidento atakų pats generalinis prokuroras planuoja atsistatydinti kovo mėnesį. 

D. Trumpas taip pat pasidalijo savo spėjimu, kad R. Muelleris neva yra buvusio Federalinio tyrimų biuro (FBI) vadovo Jameso Comey’io „geriausias draugas“. 

Per savo daugiau nei dvi valandas trukusią kalbą Jungtinių Valstijų vadovas negailėjo aštrios kritikos ir kitiems: buvusiam generaliniam prokurorui Jeffui Sessionsui, buvusiam FBI vadovui J. Comey’iui, Demokratų partijai ir visiems, nepatenkintiems jo santykiais su Šiaurės Korėja. 

D. Trumpas gynė savo neseniai įvykusį susitikimą su Šiaurės Korėjos režimo lyderiu Kim Jong-unu, teigdamas, kad pasiekta „didelė pažanga“, o Šiaurės Korėjos neva laukia „neįtikėtinai puiki ateitis“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
 
2019.03.03; 14:30
print