„Drakonų“ valčių lenktynėse varžėsi ir 8 komandos iš užsienio valstybių


„Drakonų“ valčių varžybos Dangės upėje. Uosto direkcijos nuotr.

Jūros šventės šeštadienį Dangės upėje jėgas išbandė „Drakonų“ valčių komandos. Greičiausieji apdovanoti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurėmis. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija šias azartiškas, geras emocijas keliančias lenktynes surengė jau dvyliktą kartą.
Uosto direkcijos duomenimis, net 42 komandos varžėsi dėl geriausiųjų taurės, iš jų net 8 iš užsienio valstybių – Kanados, Suomijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Portugalijos.
 
„Šios „Drakonų“ valčių lenktynės išskirtinės azartu, komandų skaičiumi, tiek palaikančių žiūrovų gausa. Lenktynių geografija jau seniai yra peržengusi Lietuvos ribas, tačiau dar nebuvome sulaukę šitiek komandų iš užsienio valstybių. Man labai smagu, kad aktyviai dalyvauja ir jūrinės bendruomenės atstovai, kariškiai, šį renginį nuspalvino net karinis orkestras iš Danijos. Sveikinu komandas nugalėtojas, kurios iškovojo Uosto direkcijos taures. Taip pat noriu pasveikinti visus šių lenktynių dalyvius, kurie čia dalyvaudami, irkluodami, demonstruodami savo ištvermę taip pat yra nugalėtojai“, – sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
 
Šiemet nepralenkiami buvo ir pirmąją vietą iškovojo komanda „Atsipūtę“. Antroji vieta atiteko labai arti pirmosios vietos buvusiai komandai „Kogas“. Garbingą trečiąją vietą iškovojo komanda „Žalčiai“.
 
Uosto direkcijos organizuojamose varžybose gali dalyvauti visi norintys, dalyviai nėra skirstomi nei pagal amžių, nei pagal lytį, svarbu būti sulaukus pilnametystės. „Drakonų“ valčių varžybose negali dalyvauti profesionalūs irkluotojai.
 
Kiekviena komanda savo ištvermę ir jėgas demonstruoja įveikdama 500 m atstumo distanciją.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.08.01; 05:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.