Duotas leidimas vykdyti koncentraciją žiniasklaidos paslaugų rinkoje


Konkurencijos taryba davė leidimą vykdyti koncentraciją Tomui Balžekui, netiesiogiai per įmonę „Media bitės“ kontroliuojančią bendrovę, ir Estijos bendrovei „Postimees Grupp“ įgyjant UAB „15min“ ir UAB „Media bitės“ bendrąją kontrolę. Taip pat leista netiesiogiai įgyti įmonių BNS, „LT Media Group“, „Baltijos fotografijos linija“ ir „Medipresa“ bendrąją kontrolę.
 
Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas liepos 22 d. Kiti rinkos dalyviai (suinteresuoti asmenys) Konkurencijos tarybai nepateikė argumentuotų nuomonių apie būsimo sandorio galimas neigiamas pasekmes konkurencijai.
 
Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojama padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.
 
„Media bitės“ užsiima periodinių leidinių leidyba, reklama ir prenumeratos paslaugų pardavimu Lietuvoje. Įmonė valdo 70 proc. bendrovės „Medipresa“, kuri užsiima žurnalų leidyba ir knygų pardavimu ir platinimu, akcijų, taip pat – 100 proc. UAB „Baltijos fotografijos linija“, kuri teikia fotografavimo ir istorinių nuotraukų archyvavimo paslaugas, akcijų.
 
„Postimees Grupp“ veikia žiniasklaidos paslaugų rinkoje Lietuvoje per įmonę „15min“, kurioje valdo beveik 100 proc. akcijų, ir per įmonę „BNS“, kur turi 100 proc. akcijų.
 
Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.23; 10:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *