Eismo sąlygas sunkina snygis ir pustymas


Apsnigtas policijos automobilis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vilnius, sausio 20 d. (ELTA). Vakarėjant ketvirtadieniui, sudėtingos eismo sąlygos dėl snygio ir pustymo išlieka didžiojoje šalies dalyje, ypač Trakų, Marijampolės, Telšių ir Mažeikių rajonuose.
 
Čia valstybinės reikšmės kelių ruožai padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, daug kur provėžoti, slidūs.
 
Žiemiškai geresnės eismo sąlygos yra Pakruojo rajone, kur pagrindinių kelių dangos daugiausia yra šlapios, vietomis drėgnos.
 
Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai didžiojoje šalies dalyje išlieka provėžoti, aplediję, slidūs, daug kur padengti puraus, pažliugusio ar prispausto sniego sluoksniu, skelbia VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.
 
AB „Kelių priežiūra” slidžius ir apsnigtus kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir meteorologines sąlygas bei rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį.
 
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, daugelyje šalies rajonų sninga arba pusto, tik šiaurės rytų, rytų Lietuvoje bei Alytaus, Panevėžio ir Kauno rajonuose be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.
 
Ateinančią naktį daug kur snygis, pustymas, kai kur smarkus. Daugelyje rajonų plikledis, pustys, vietomis kils pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis į šiaurės vakarų, 9-14 m/s, daug kur gūsiai 15-20 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis 21-23 m/s, pajūryje iki 27 m/s.
 
Oro temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.
 
Jūratė Valančiūtė (ELTA)
 
2022.01.21; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *