Ekspedicija „Misija Sibiras – 2016“ išvyko į Igarką


Liepos 17-oji – įsimintina diena ekspedicijos „Misija Sibiras – 2016“ dalyviams. Tądien 16 jaunuolių iš Vilniaus geležinkelio stoties išvyko į vieną šiauriausių lietuvių tremties vietų – už poliarinio rato prie Jenisiejaus esančią Igarką, į kurią vien 1948 metais buvo ištremta apie 8 tūkstančius lietuvių.

Igarkoje yra išlikusios net trys lietuvių kapinės – vienos didžiausių Rusijos teritorijoje. Vienoje jų užfiksuota net apie tūkstantį kapaviečių, daugelis kurių paženklintos lietuviškais kryžiais.

Projektui „Misija Sibiras“ pernai sukako 10 metų. Norinčiųjų dalyvauti ekspedicijoje kasmet daugėja. Šiemet misijos komanda buvo atrinkta iš daugiau nei 800 žmonių.

„Misija Sibiras’16“ išlydėtuvės surengtos liepos 17-ąją, sekmadienį, 18.30 val. Vilniaus geležinkelio stotyje. Aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia pluoštą Vytauto Visocko nuotraukų, pasakojančių apie išlydėtuves.

Sugrįžę iš kelionės „Misijos Sibiras“ dalyviai turės atlikti ne mažiau svarbią misiją – pasidalinti įspūdžiais bei patirtimi su jaunais žmonėmis, taip prisidėdami prie naujos kartos pilietiškumo ir brandos ugdymo, geresnio Lietuvos istorijos suvokimo, platesnio akiračio.

 

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2016.07.17; 21:08

print