Rašytojas Michailas Šiškinas atsisakė atstovauti “nusikalstamam” Rusijos režimui


Vienas iš reikšmingiausių šių laikų rusų rašytojų Michailas Šiškinas atsisakė atstovauti Rusijai dideliame renginyje, nes nenori būti balsas „šalies, kur valdžią užgrobė korumpuotas nusikalstamas režimas, o valstybė yra vagių piramidė“, rašo "The Guardian".

Michailas Šiškinas, gavęs tris pagrindinius Rusijos literatūrinius apdovanojimus, taip pat ir "Russkij Buker", 2012 metais buvo nuvykęs su Federacine spaudos ir masinių komunikacijų agentūra į tarptautinę knygų mugę "Book Expo America", vieną iš reikšmingiausių renginių leidybos pasaulyje. „Grįžimas į knygų mugę 2013 metais sutvirtintų santykius su Amerikos leidėjais, skaitytojais ir knygų prekeiviais“, – pažymi straipsnio autorė Elison Flad.

M.Šiškinas iš pradžių priėmė kvietimą, bet paskui persigalvojo etikos sumetimais, ir apie tai parašė laiške agentūrai. Pasak jo, tai buvo jo asmeninis sprendimas, kurį jis padarė, nepasikonsultavęs su kitais rašytojais, pakviestais į Niujorką.

Rašytojas taip pat paaiškino savo sprendimą elektroniniu paštu, parašydamas, kad „Federacinė spaudos ir masinių komunikacijų agentūra („propagandos ministerija“) norėjo mane nupirkti (pakviesdama mane į knygų mugę JAV, o tai labai svarbu man kaip rašytojui), kad aš būčiau jų „žmogiškas veidas“. Aš atsisakiau, nes nenoriu jokiu būdu remti jų režimo“.

M.Šiškino leidėjas Didžiojoje Britanijoje, Quercus, visiškai pritarė jo pozicijai. „Jam tai sąžinės klausimas, ir jo atsisakymas – tai rimtas žingsnis, nes reiškia, kad jo daugiau nebekels aukštyn kaip vieno iš žymiausių rašytojų, nepaisant daugybės literatūros premijų, kurias jis gavo“, – pažymi leidyklos atstovas Nichi Prakash.

Aleksandro Utkino (RIA NOVOSTI) nuotraukoje: rašytojas Michailas Šiškinas.

Šaltinis: "The Guardian"

2013.03.20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *