ES lyderiai tariasi dėl kandidatų į ES institucijų vadovų postus


Europos Sąjungos (ES) šalių lyderiai sekmadienį susitinka tartis dėl kandidatų užimti svarbiausių ES institucijų vadovų postus.
 
Šiais metais keisis svarbiausių ES institucijų vadovai, tai – Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, Europos centrinio banko (ECB) prezidentas, Europos Komisijos pirmininkas, ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai.
 
Šiuo metu Europos Vadovų Tarybos pirmininko postą užima lenkas Donaldas Tuskas, Europos centrinio banko prezidento pareigas eina italas Mario Draghis, ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams pareigas eina italė Federica Mogherini, o Europos Komisijos pirmininko poste šiuo metu yra Jeanas Claude’as Junckeris.
 
ES valstybės narės ir ES įstatymų leidėjai yra aklavietėje nuo tada, kai įvyko Europos Parlamento (EP) rinkimai, kuriuose centro dešiniosios ir centro kairiosios partijos prarado bendrą daugumą, o liberalai ir žalieji sustiprino savo pozicijas.
 
Birželio 21 d. vyko ES lyderių susitikimas, tačiau jiems nepavyko susitarti, kas turėtų vadovauti Europos Komisijai ir kitoms pagrindinėms ES institucijoms, todėl nuspręsta birželio 30 d. susitikti dar kartą.
 
„Nė vienas kandidatas nesulaukė daugumos palaikymo“, – sakė D. Tuskas.
„Norime susitarti iki pirmojo naujojo parlamento posėdžio“, – savo ruožtu sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.30; 00:30
print