ES šalių URM vadovai suderino naujų sankcijų Rusijai paketą


Paryžius, vasario 22 d. (ELTA). Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas pranešė, kad ES šalių URM vadovai suderino naujų sankcijų Rusijai, pripažinusiai separatistines Donecko ir Luhansko respublikas, paketą.
 
„Mes vienbalsiai susitarėme dėl pirmojo sankcijų paketo, – pareiškė antradienį per spaudos konferenciją Paryžiuje J. Y. Le Drianas. – Tai svarbus momentas“.
 
Savo ruožtu Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis teigė, kad sankcijos, kurių ketina imtis ES, skaudžiai smogs Rusijai. Jis taip pat pranešė, kad ES savo veiksmus koordinuoja su JAV, Jungtine Karalyste ir Kanada.
 
„Šiandien mes susitarėme, kad į mūsų sankcijų sąrašą bus įtrauktas 351 Rusijos Valstybės Dūmos narys, balsavęs už šį tarptautinės teisės ir Ukrainos teritorijos vientisumo ir suvereniteto pažeidimą, – pareiškė J. Borrellis. – Mes susitarėme taikyti sankcijas 27 fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie kenkia arba kelia grėsmę Ukrainos teritorijos vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei“.
 
Sankcijų taip pat bus imtasi prieš bankus, kurie finansuoja operacijas Donbaso teritorijoje. Šių bankų J. Borrellis neįvardijo.
 
„Mes stebėsime Rusijos elgesį ir būsime pasirengę taikyti jai dar griežtesnes sankcijas“, – pridūrė jis.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.23; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *